Úspěšná česká pohádka Princezna zakletá v čase představuje trailer svého pokračování

Nejúspěšnější pohádka roku 2020 podle hodnocení na ČSFD i kritiky přináší ukázku svého letošního pokračování, které bude ještě kouzelnější a výpravnější než první díl. Trailer, ve kterém nechybí humor ani dobrodružství, představuje Elišku Křenkovou, Marka Lamboru, Natalii Germani, Romana Zacha, Simonu Hábu Zmrzlou, Martina Písaříka, Jakuba Ouvína a nově i posily Vojtu Kotka, Petru Nesvačilovou a Karla Dobrého. Celý příběh je ponořen do dechberoucích Barrandovských lokací, které ve filmu představují magické město Ayra. Fantasy pohádka pro děti i dospělé dorazí do českých kin letos v listopadu.

Magii ve světě Oberon, kde se příběh odehrává, tvoří pět hlavních prvorun. Kromě prvoruny času, která hrála ústřední úlohu v prvním filmu o Princezně zakleté v čase, jsou to runy života, smrti, elementů a prostoru. Na scénu přichází tajemný alchymista, který chce prvoruny ovládnout, a získat tak moc nad veškerou magií. Právě tomu se snaží zabránit trio hlavních hrdinů z prvního dílu, princezna Ellena, Jan z Calderon a alchymistka Amélie. Tentokrát proti nim ale stojí zlo tak mocné, že to bez pomoci nezvládnou. Své síly tak spojí s alchymisty z kouzelného města Ayra, kteří se zapřísáhli magii chránit. 

Hlavní protagonistkou Princezny zakleté v čase 2 je alchymistka Amélie v podání Elišky Křenkové, na kterou se diváci mohou těšit rovnou dvakrát. „V pokračování jsme nechtěli opakovat stejnou premisu děje, jako v prvním dílu. Proto jsme se rozhodli dát runu času Amélii, na kterou má nyní ale úplně odlišný účinek. Rozštěpí jí v čase – proto se ve filmu objevuje její současná verze, ale i verze z minulosti. I v druhém díle si tedy hrajeme s časem,” říká režisér Petr Kubík, který na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem. 

Na cestě za alchymisty a bojem proti zlu Amélii kromě její dvojnice doprovodí nejen manželský pár princezna Ellena (Natalia Germani) a princ Jan z Calderonu (Marek Lambora), ale nově se k hereckému ansámblu připojil ve výrazné roli i herec Vojta Kotek.

První díl Princezny zakleté v čase, který vyšel v roce 2020, ukázal, že i v České republice se dá natočit úspěšná fantasy pohádka, filmový žánr, který pro svou náročnost v tuzemsku prakticky nevzniká. Dokonce představuje jediný český film v historii, který se stal na měsíc nejsledovanějším snímkem na Netflixu. Zaznamenal úspěch jak u českého, tak zahraničního publika. 

Kromě samotné pohádky vytvořili Lukáš Daniel Pařík a Petr Kubík v loňském roce také knihu Princezna zakletá v čase: Povídky a svět, která krátkými příběhy poodhaluje minulost postav dlouho před událostmi prvního filmu. Publikace obsahuje i podrobný přehled runových abeced, mapu pohádkového světa nebo bestiář. To vše a mnoho dalšího museli tvůrci do pokračování prolnout. „Kniha představuje takový most mezi prvním a druhým dílem. Odhaluje spoustu věcí, které v jedničce nebyly, a na kterých stavíme ve dvojce. Dalo nám to možnost jít v příběhu skutečně do hloubky a vytvořit plnohodnotný fantastický svět a reálné, uvěřitelné postavy – byť zasazené do pohádkového příběhu,” prozrazuje Lukáš Daniel Pařík a jeho kolega Petr Kubík dodává: „Připravit scénář k filmu, kolem kterého se točí celý vlastní svět, byla obrovská výzva. Vše do sebe muselo zapadnout. Když to sečteme s tvorbou knihy a prvního dílu, věnovali jsme celému příběhu mnohonásobně více času, než je u tvorby standardního českého scénáře běžné.“ 

Na premiéru filmu Princezna zakletá v čase 2 se mohou diváci těšit 17. listopadu 2022. Hlavními partnery jsou TV Prima, resort Sobotín a Marriott Hotels & Resorts. Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 4 miliony korun. Na projekt přispěl také Olomoucký, Plzeňský, Středočeský a Moravskoslezský kraj.