V Praze 2 proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva

Praha (17. října 2022) Zastupitelé městské části Praha 2 zvolili na svém dnešním ustavujícím zasedání vedení radnice. V radě městské části zasedne na základě koaliční smlouvy, podepsané v úterý 27. září, sedm zástupců SPOLEČNĚ PRO Prahu 2 (ODS a TOP 09) a dva zástupci ANO 2011.

Navržení kandidáti byli v tajném hlasování zvoleni většinou hlasů nových zastupitelů. Ve funkci starostky tak v nadcházejícím funkčním období pokračuje starostka městské části Alexandra Udženija (ODS), která v komunálních volbách kandidovala v čele kandidátky koalice SPOLEČNĚ PRO Prahu 2. Koalice stran ODS a TOP 09 zvítězila s jasnou převahou a ziskem 35,6 % odevzdaných platných voličských hlasů jí tak připadne 14 mandátů v zastupitelstvu městské části.

Praha 2 se za 16 let mého politického působení na zdejší radnici stala nedílnou součástí mého života. Děkuji proto jak voličům za jejich podporu, tak kolegům zastupitelům za projevenou důvěru ve vedení naší městské části. Jsem připravena i nadále pracovat pro Dvojku s mým hlavním cílem, kterým vždy bylo zlepšovat kvalitu každodenního života zdejších obyvatel. Před volbami jsme deklarovali, že Praha 2 je připravena na budoucnost a nyní máme šanci to dokázat. Jedno je však jisté již dnes – Praha 2 je díky dlouholetému zodpovědnému vedení skvělým a bezpečným místem pro život. A z těchto předností neslevíme ani v následujícím volebním období,“ uvedla znovuzvolená starostka Alexandra Udženija.

Dále zastupitelstvo zvolilo ostatní členy Rady městské části Praha 2. Místostarosty za SPOLEČNĚ PRO Prahu 2 byli zvoleni Jan Korseska (ODS), Michal Zuna (TOP 09) a nově Jan Recman (ODS), za stranu ANO 2011 pak Jan Kolář. Jako radní městské části budou působit za SPOLEČNĚ PRO Prahu 2 Jana Černochová (ODS), Jaroslav Šolc (ODS) a nově Tomáš Halva (TOP 09). Poslední nově zvolenou radní je Jitka Urbánková (ANO 2011).

Zastupitelé také volili předsedy výborů zastupitelstva. Kontrolní výbor povede Robert Veverka (Piráti) a finanční výbor Jana Bašusová (PRAHA 2 SOBĚ). Oba výbory Zastupitelstva městské části Praha 2 budou mít po jedenácti členech, o jejich obsazeních se rozhodne na dalším zasedání zastupitelstva.

V komunálních volbách 23. a 24. října 2022 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Vyzkoušená koalice ODS a TOP 09 tak bude dál pokračovat, znovu posílena 4 zvolenými zastupiteli za ANO 2011. Součet koaličních zastupitelů 18 z celkových 35 hlasů dává možnost radnici Prahy 2 pokračovat v nastavené koncepci rozvoje městské části.