Vévoda Štěpán z muzikálu Noc na Karlštejně zavítá na Berounsko

Jeden z nejpopulárnějších českých muzikálů Noc na Karlštejně dal vzniknout historické dobové akci na Berounsku. Poselstvo vévody Štěpána, odnož tradičního Královského průvodu, se poprvé uskutečnilo v roce 2016. Historickou postavou, která byla pro akci inspirací, je Štěpán II. Bavorský, toho v muzikálu ztvárnil Miloš Kopecký.

Jako každoročně se historický průvod vévody s družinou bude konat první červnový víkend na trase Králův Dvůr – Beroun – Tetín – Srbsko. Štěpána II. Bavorského stejně jako loni ztvární Jiří Werich Petrášek, který se již na roli těší: „Miluji Berounsko, byl to kraj mého mládí, a toto je pro mne velká příležitost se sem opět vrátit.“

V sobotu 4. června začne akce ráno na zámku v Králově Dvoře, kam vévoda dorazí až ze samotného Bavorska. Návštěvníci se budou moci těšit na středověký jarmark, kejklíře, tanečnice a mnoho dalšího.

Okolo poledního přijede Štěpán II. bavorský na berounské náměstí, kde se setká s vedením města. Následné veselí a program se uskuteční v areálu kasáren, kde bude na rodiny s dětmi čekat bohatý program včetně historických deskových her, zvířátek z farmy a jízdy na konících.

Odpoledne se pak celé poselstvo vydá na staroslavný Tetín ke kostelu sv. Jana Nepomuckého, kde se vévoda pokloní památce sv. Ludmily. Než však Štěpán II. bavorský přijede, návštěvníci budou mít možnost ochutnat tetínské pivo Bořivoj, zakoupit něco na staročeském jarmarku či využít historický fotokoutek.

Během soboty bude jak v Králově Dvoře, tak v Berouně i na Tetíně připraveno mnoho dobové zábavy a samozřejmostí je možnost občerstvení. V každé obci budou řemeslné stánky a koncerty.

V neděli se pak průvod vypraví z Tetína do Srbska. Ve zdejším kempu bude možnost ochutnat místní pivo Srbecký lok. V areálu se pak uskuteční šermířské vystoupení a slavnostní zakončení.

V případě zájmu je možno domluvit rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem.

Kontaktní osoba: Eliška Hochsteigerová, 603 503 372, osva3@muberoun.cz