Výlety s dětmi, když prší

Výlety ve středních Čechách stojí za to za každého počasí. Přinášíme tipy na výlety, kam se (nejen) vdeštivém počasí vydat sdětmi. Budou plné zábavy, poznání, tradic i nevšedních zážitků. Na programu jsou zábavní parky, hrady a zámky sprohlídkami speciálně pro děti, svět včel nebo Krtečka i ráj aut, letadel a vojenské techniky. Ani muzea nejsou nuda, stačí si vybrat ta správná.

Děti se rozhodně nebudou nudit vMajalandu v Tuchoměřicích, pohádkovém světě včelky Máji, ani vKvantariu vBenešově největším a nejmodernějším světě sci-fi a virtuální reality. TEPfactor vChotilsku je ideálním místem, kde posílit týmového ducha a spolu s rodinným týmem v zákoutí pirátské jeskyně prověřit svoji vytrvalost, vynalézavost, odvahu i trpělivost při plnění zapeklitých, ale zábavných úkolů.

 

Speciální dětské prohlídky zámku se nabízejí vMníšku pod Brdy, Loučeni i na Radimi, kde jsou kzapůjčení připraveny také kostýmy. Poznávací návštěvu dětem umožní hrad Červený Újezd. Vpodkroví zámku ve Zruči nad Sázavou je potěší Svět kostiček a panenek, kde je připraveno nepřeberné množství těchto předmětů, stačí si jen začít hrát.

 

Ve Včelím světě vHulicích se děti zábavnou formou dozvědí vše o významu včel pro přírodu. Krtečkův svět je možné prozkoumat v herně na zámku vKladně, rodném městě jeho autora Zdeňka Milera. Uhlí na Kladensku podle legendy našel právě krtek, proto je součástí výstavy také simulovaná Důlní štola.

 

Pro milovníky strojů vybíráme ŠKODA Muzeum vMladé Boleslavi smoderně koncipovanou expozicí azázemím pro děti, Muzeum Metoděje Vlacha Letecké muzeum vMladé Boleslavi, Svět Škodovek vMrači u Benešova se sbírkou závodních speciálů anebo Vojenské technické muzeum Lešany.  

  

Muzea už dávno nejsou nuda, stačí si vybrat ta správná. Děti se zabaví například v Muzeu lega v Poděbradech nebo v Kutné Hoře, kde se jim bude líbit také v Dačického domě. Zábavnou formou se tam dozvědí, proč chráníme památky UNESCO. V muzeu v Benátkách nad Jizerou je k vidění unikátní sbírka hraček i hravá expozice, děti si na své přijdou díky interaktivnímu programu i zapůjčeným kostýmům,“ radí Karolína Kratochvílová, vedoucí marketingu Středočeské centrály cestovního ruchu.

Další tipy, kam na výlety s dětmi najdete na www.strednicechy.cz.