Zaměstnanci AAA AUTO přispěli na pomoc Ukrajincům 316 203 Kč, skupina částku zdvojnásobí

Již minulý týden poslala skupina AURES Holdings, provozovatel autocenter AAA AUTO 3 000 000 korun humanitární organizaci Člověk v tísni

Praha, 8. března 2022 – Společnost AURES Holdings se i se svými zaměstnanci připojila k rozsáhlé pomoci obyvatel České republiky, Slovenska a Polska k pomoci lidem z Ukrajiny. Společnost částku určenou na pomoc Ukrajincům 3 000 000 korun, kterou minulý týden poslala humanitární organizaci Člověk v tísni, navýšila se svými zaměstnanci na 3 632 406 korun. Zaměstnanci se zároveň zapojili do pomoci i na ukrajinských hranicích, odkud vozí uprchlíky do bezpečí, sbírá na všech pobočkách lékárničky a další materiální pomoc.

Situace na Ukrajině je pro mě v dnešním moderním světě naprosto nepochopitelnou a považuji za povinnost nás všech aktivně se do pomoci zapojit. V tuto chvíli jsme již na pomoc Ukrajině i s kolegy z šedesáti poboček v šesti zemích poslali téměř čtyři miliony korun. Na všech pobočkách sbíráme lékárničky z vykoupených vozů, kterých je jen v Česku až 800 týdně, a vozíme je buď humanitárním organizacím na ukrajinské hranice v Polsku a na Slovensku nebo v Praze Ukrajinské iniciativě v České republice. Našim zaměstnancům jsme nabídli ubytování pro jejich ukrajinské rodiny a přátele, poslali jsme na hranice 30 000 roušek a další materiální pomoc. Jsem pyšná na všechny kolegy, kteří se obětavě zapojili,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna a Driverama.

Společnost v České republice, Polsku a na Slovensku vyhlásila peněžní sbírku mezi svými zaměstnanci. Peníze mohli zaměstnanci posílat na konto sbírky na webu Donio (v ČR a na Slovensku) nebo Zrzutka (v Polsku) zřízené společností, nebo libovolné humanitární organizaci dle svého výběru. „Rozhodli jsme se, že za každého zaměstnance, který přispěje, poskytneme navíc, nad rámec naší třímilionové pomoci, stejný obnos, který věnujeme na konto Člověka v tísni. Zapojili se i kolegové z Německa a Nizozemí, kde působí naše značka Driverama,“ zdůraznila Topolová. Zaměstnanci poslali na sbírky 316 203 korun. Pomoc společnost nabídla přímou pomoc i svým zaměstnancům z Ukrajiny, například formou poskytnutí dopravy nebo ubytování. AAA AUTO zároveň zapůjčilo několik dodávek dobrovolníkům, kteří pomáhají na Slovensku s převozem Ukrajinských maminek a dětí do vnitrozemí. V Polsku zaměstnanci vozí uprchlíky ve Varšavě z nádraží do ubytování nebo na úřady, kde si musí vyřídit nutné vízum.

Kromě finanční pomoci společnost rovněž poskytuje i materiální. Ta se skládá také z tisíců autolékárniček z vykoupených automobilů na všech téměř šedesáti pobočkách v pěti zemích. Na Slovensko-ukrajinské hranice poslala vůz s 30 000 roušek. V každé zemi společnost jmenovala koordinátora pomoci, který všechny nabídky a nápady shromažďuje a koordinuje jejich využití. „Hlásí se nám stále velké množství kolegů s konkrétními návrhy, jak mohou pomoci v rámci dobrovolnické činnosti. Jsem neskutečně pyšná na všechny své kolegy, kteří se tak aktivně pustili do pomoci Ukrajině a tím projevili solidaritu v těchto časech těžkých pro Ukrajinu i pro celou Evropu,“ dodala Topolová.