Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!

Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.

Před rokem v nizozemském Apeldoornu získali mladí Češi bronzovou medaili, ale dnes neměli v závodu prakticky soupeře. V prvním spurtu byli čtvrtí, ve druhém třetí a po třetím vítězném se již dostali do čela. Z dvanácti spurtů v celém závodě v jedenácti bodovali a závodem prošli bez nejmenší krize a zcela přesvědčivě zvítězili s jasným osmibodovým náskokem před dvojici Nizozemců a bronz získali jezdci Británie.

„Byl to takový závod, že jsme hned od začátku viděli, že máme převahu. Již loni jsme myslím byli nejlepší, ale udělali jsme chyby. Do spurtů jsme si více věřili a bylo to o tom zase neudělat chybu a jet takticky dobře. To se podařilo a kontrolovali jsme situaci celý závod,“ řekl Milan Kadlec. Ten spíše spurty rozjížděl pro svého kolegu Matyáše. „Do spurtů spíše chodil on, ale asi dvakrát nebo třikrát to vyšlo na mě. Individuální bodovačka mi tak dobře nevyšla i když jsem na to měl. Já zkoušel odjíždět, ale Ital vždy přijel s celým balíkem za mnou a vůbec nestřídal, takže dnes jsem si zpravil náladu dokonale,“ dodal Kadlec.

Veronika Jaborníková skončila v kerinu na šestém místě. Jan Voneš a Adam Křenek v madisonu U23 obsadili šesté místo, když se rozjeli až v závěru. V jedenáctém bodovaném spurtu získali první bod, v následném vyhráli (5 bodů), ale stačilo to jen na posun do první šestky. Petra Ševčíková a Kristýna Burlová do madisonu U23 nenastoupily, když si po pádu Burlová pohmoždila rameno.

Výsledky:

Muži U23:

Keirin:

1. Bianchi, 2. Napolitano (oba It.), 3. Höhne (Něm.), …Šťastný (ČR) nepostoupila z 1. kola.

Madison:

1. Dorenbos, Heijnen (Niz.) 54, 2. Nilsson-Julien, Watson (Brit.) 37, 3. Masche, Teutenberg (Něm.) 26, …6. Voneš, Křenek (ČR) 6.

Junioři:

Madison:

1. Kadlec, M. Koblížek (ČR) 34, 2. Abma, Willemsen (Niz.) 26, 3. Hicks, Tarling (Brit.) 23

Ženy U23:

Keirin:

1. Pröpsterová (Něm.), 2. Kouameová (Fr.), 3. Petriová (Pol.), …6. V. Jaborníková (ČR).

Madison:

1. Zanardiová, Vitillová (It.) 36, 2. Lewisová, Kingová (Brit.) 31, 3. de Clercqová, Bossuytová (Belg.) 28.

Juniorky:

Madison:

1.Eenhovenová, van der Wolfová (Niz.) 23, 2. Czaplaová, Simonová (Něm.) 23, 3. Joorisová, Hestersová (Belg.) 13, …11. Němcová, Runtová (ČR) nedokončily.

FOTO Milan Kadlec st.

Kontakt pro média:

Martin Dvořák

Marketing & Events

+420 776 697 243

dvorak@ceskysvazcyklistiky.cz