Žluté lázně zvou v srpnu k vodě – Vltava je studená ale čistší než v minulosti

Návštěvníky areálu čekají nová šlapadla, megaboardy i party vor

(Praha, 11. srpna 2022) – V areálu Žluté lázně je léto v plném proudu. Přestože zůstává voda ve Vltavě kvůli kaskádě velmi studená, odborníci se shodují, že je čistší než v minulosti. Milovníci vodních sportů se tak nemusí bát případného vykoupání na paddleboardu, megaboardu či kajaku. Areál nabízí přes dvacet plavidel na vodu, čerstvě také čtyři nová šlapadla. Zvýšený zájem je také o party vor.

Žluté lázně byly prvním místem, kde bylo možné si půjčit dnes tak oblíbený paddleboard. O něco později jsme začali půjčovat i megaboard, se kterým je zážitek zase trochu jiný, protože balanc musíte držet v partě až osmi lidí. Všem nabízíme možnost využít instruktora, takže není se čeho bát,“ upřesňuje Hana Tietze, mluvčí areálu Žluté lázně.

Proměna Žlutých lázní v čase – z koupání na paddleboard

Koupání ve Vltavě v areálu Žluté lázně je na vlastní odpovědnost, především pak kvůli nízké teplotě vody, která dosahuje kvůli vltavské kaskádě i v horkých dnech maximálně 16 stupňů. „Původně sloužil areál jako koupaliště a sluneční lázně (historická fotografie k využití v příloze), po výstavbě vltavské kaskády v 50. letech 20. století se ale voda výrazně ochladila. Nicméně vodním sportům to vůbec nevadí a návštěvníci případné náhlé svlažení nesou s humorem,“ popisuje Hana Tietze. Odborníci ale hovoří o zlepšení kvality vody, Žluté lázně jsou navíc v horní části toku, zatímco pod Prahou voda obsahuje víc bakterií a organického znečištění.

Nadšenci do vodních sportů navíc mohou využít Sportpass Žlutých lázní, díky kterému si může každý vyzkoušet více sportů za skvělou cenu. Od pondělí do pátku, od 9 do 17 hodin díky němu každý vystřídá více než dvacet druhů sportů pouze za 200 korun. Ke Sportpassu je nutné si zakoupit vstup do areálu (nebo mít permanentku). Například u beachvolejbalu stačí mít ale pouze jeden Sportpass, díky kterému pak může hrát celý tým. Platí to také pro stolní tenis.

Informace o programu i sportovní nabídce ve Žlutých lázních najdete na webu www.zlutelazne.cz nebo facebookovém i instagramovém profilu.

Kontakt pro bližší informace:

Hana Tietze, mluvčí areálu Žluté lázně

Mobil: 602 168 014
E-mail: press@taiko.cz