Boomer Luděk Staněk má jasno: „V elektroautech může být zábava, zažijete s nimi strach, nudit se nebudete. Ovšem dostat se z místa A do místa B bez nervů – tohle elektroauta zatím neumí.“

Mění se trendy rychle, nebo jen boomer nerozumí světu? Rozhněvaný muž Luděk Staněk versus novinky, které ho zkrátka vytáčejí. Nerozumí jim. Tak si je na vlastní kůži vyzkouší. A vy můžete být u toho. 13. prosince ve 21.15 na Prima COOL.

Luděk Staněk už zažil leccos a na věci má svůj názor. To ovšem vede k tomu, že i zdánlivá prkotina mu dokáže vystřelit tlak tak vysoko, že to ohrožuje i astronauty na ISS. Navzdory doporučení svého kardiologa ale Luděk vyzývá na souboj témata a celospolečenské fenomény, které ho rozčilují, nedávají mu spát a ke kterým cítí potřebu se vyjádřit. Chce jim zkusit přijít na kloub a zažít je na vlastní kůži. V tom mu „pomáhají“ dva kamarádi Ondřej a Dominik, kteří se mu snaží výzvy vždy okořenit… Někdy se to ovšem otočí i proti nim samotným.

Tentokrát se podíváme na další téma, které Luděk nechápe. Elektroauta. „Každý, kdo jim propadl, o nich neustále mluví a při každé příležitosti se snaží přesvědčit své okolí, že právě jim patří budoucnost. Dlouhé hodiny pak čekají na naplnění energie, a kdo jim není nakloněn, je předurčen k věčnému zatracení. Jistě jste to prozření ve svém okolí také zažili. Kamarád si koupil poprvé elektroauto a najednou má pocit, že celý život dělal strašnou chybu. Primárně v tom, že si ho nekoupil daleko dřív. A také televize to do vás hustí. Zatímco vám v autě stojí druhá největší investice a čeká, až ji pošlete do šrotu. Což je mimochodem na elektroautech výhodné. Tedy to, že jsou výhodné. Prý. Třeba takovou Teslu pořídíte v částce něco málo přes milion. A to se vyplatí. Zkrátka se dá předpokládat, že jestli si pořizujete auto na baterky a není vám deset let, patříte mezi ty bohatší z nás.“

Podle boomera je dnes nabíjené elektroauto něco jako golf. A nemusíte u něj chodit. Kromě toho je boomer přesvědčen, že výhoda elektroaut spočívá v tom, že se s nimi může kamkoliv. Za starostlivost a péči o planetu si zaslouží výhody, které si my, kdo jezdíme hlučnými a zastaralými technologiemi, zkrátka nemůžeme dovolit. A ani si je nezasloužíme.

Jak je to s dojezdem elektroaut, proč jsou zdrojem překvapení a proč si nemůžete u elektromobilů být jisti vůbec ničím? Na vše jsou tu minimálně dva názory, tak je třeba elektroauta zkusit na vlastní kůži. Jak to s elektromobily je?

Tento díl začne tím, že Luděk a jeho kámoši budou stát na letišti. A čekat. Na experta, nejedná se o úvodní díl Narcos. S expertem dojde na debatu, zda do deseti let bude vše na elektřinu, proč je škoda, že se dál nepracovalo se spalovacími motory, a proč mají elektroauta skvělou akceleraci.

Soutěž mezi klasikou a elektroautem bude opravdu hodně napínavá. „Tohle je box mimo váhové kategorie. Těžká váha mydlí muší,“ směje se Luděk. „Navíc jsem dostal auto, které nebere zajatce. A když do něčeho nabourám, proudem mě dorazí, abych netrpěl.“ Tak jdeme na to.

Jak vysvětluje moderátor Luděk Staněk: V určitém věku přestanete světu rozumět. Což je k vzteku. My jsme se, na rozdíl od mnoha lidí našeho věku, naopak rozhodli jít tomu naproti: Prozkoumat to, co nás štve, abychom věděli, zda nás to má štvát opravdu! Někdy zjistíme vážně zajímavé věci.“

Přiučí se Luděk při svých misích nakonec něčemu? Přestane se aspoň trochu zlobit? Uvidíme…

Dívejte se a bavte se!

Foto zde: https://we.tl/t-jg6WXQW14T

V případě dalších dotazů jsem k dispozici.

Za televizi Prima

Klára Kotábová | externí konzultant odd. Marketingu a PR pro televizi Prima

M +420 732 530 547 | E klara.kotabova@iprima.cz