Chystáte se na hory? 

Desetina lyžařů riskuje, nemá pojištění odpovědnosti   

Praha, 30. prosince 2022 – Sezona zimních sportů je již v plném proudu a lidé často vyráží za sněhem do zahraničí. Málokdo si dnes zapomene sjednat cestovní pojištění, nicméně u pojištění zodpovědnosti je situace jiná. Ne vždy si lyžaři či snowbordisté uvědomují, že malá úspora je může vyjít velmi draho. Hodnota způsobených škod se může vyšplhat do závratných výšin i několika milionů.  

 

Počátkem loňského roku se změnily podmínky pro lyžování a snowboarding v italských lyžařských střediscích. „Povinnost mít zde sjednané pojištění odpovědnosti a schopnost prokázat se tímto dokladem přímo na sjezdovce vstoupila v platnost hned v lednu. I přesto však stále platí, že jsou lidé schopni kvůli stokoruně za pojištění na pětidenním zájezdu do hor riskovat a dostat se do daleko závažnějších dlouhodobých problémů,“ říká Ondřej Vacek, produktový specialista portálu Top-Pojištění.cz, který je obchodní značkou společnosti Ušetřeno s.r.o. 

 

Letošní rok udává zhruba desetinu klientů bez pojištění odpovědnosti 

 

Z dat této společnosti vyplývá, že ještě v roce 2019 nemělo sjednané pojištění odpovědnosti na horách 34 % klientů. V letošním roce pak statistika klesla na 11 % lyžařů a snowboardistů. Situace se tedy lepší, ale stále není zdaleka ideální. Jako příklad si můžeme uvést srážku s jiným lyžařem a jeho následnou pracovní neschopnost. Takové náklady mohou dosáhnout i milionů korun, které by musel člověk bez pojistky zaplatit. 

 

Jak si stanovit výši pojistného u zimních sportů? 

 

Cestovní pojištění se zpravidla skládá z léčebných výloh, úrazového pojištění, asistenčních služeb, pojištění zavazadel a právě z pojištění odpovědnosti. Jeho výše se vždy stanovuje zejména dle typu dovolené, na kterou se chystáte. Ty aktivní si tedy samozřejmě žádají vyšší krytí. „U trvalých následků je celkem jedno, jestli je pojištění na 40 nebo 100 milionů, ale u odpovědnosti doporučujeme pojištění alespoň na 10 milionů, byť se klienti často pojišťují na částku pouze kolem 2 milionů Kč, což bohužel v případě větší nehody na sjezdovce nemusí stačit,“ doplňuje Ondřej Vacek. 

 

 

O Ušetřeno.cz 

Portál Ušetřeno.cz, který patří do skupiny ČSOB, umožňuje spotřebitelům si snadno a rychle vybrat nejen z různých finančních produktů včetně půjček a hypoték či spoření, ale také pomáhá ušetřit na plynu a elektřině nebo na mobilních službách. Stačí vyplnit krátký dotazník a poradci Ušetřeno.cz spočítají nejvýhodnější nabídku každému klientovi na míru a pomohou vše zařídit.  

 

Kontakt pro média: 

WS Czech 

Sylva Sulaimanová 

Mobil: +420 777 340 790 

E-mail: ssulaimanova@wsczech.cz