DAKARSKÉ PŘEJÍMKY JSOU RULETA, VALTR BY I PŘES BOLEST ZAD ODNESL NÁKLAĎÁK DO CÍLE NA ZÁDECH

Všechny posádky týmu Buggyra ZM Racing finišují ve startovním bivaku Sea Camp s přejímkami techniky, aby se mohly plně soustředit na start 45. ročníku Rallye Dakar. Vedle různých formalit byla v bivaku Buggyry klíčová otázka, jak je na tom Jaroslav Valtr. Zkušený pilot kamionu, který usedne za volant Tatry Phoenix, totiž do dějiště soutěže dorazil se zdravotními problémy.

 

Dva dny před odletem na plánovaný vánoční trénink v Dubaji jsem si natrhl stehenní sval. Přiletěl jsem o berlích a s ortézou. Během Vánoc jsem tak spíš polehával. Podíval jsem se trochu po městě a to byla asi tak celá moje příprava.“ Aby toho nebylo málo, po příjezdu do dakarského bivaku Valtra chytla záda. „Nebyl jsem schopný ani sejít schody z obytňáku. Ale aspoň jsem si odpočinul,“ hledal jezdec na zdravotních obtížích aspoň něco pozitivního.

 

Do startu závodu je ještě nějaký čas a s fyzioterapeutem to dáme nějakým způsobem dohromady a záda povolí. Já se těším, jsem odpočatý. Klidně ten náklaďák můžu vzít na záda a odnést do cíle,“ dodal natěšený Valtr.

 

Svého debutu na legendární soutěži se nemůže dočkat osmnáctiletá Aliyyah Koloc. „Ve čtvrtek jsme dokončili všechny formality a také vyjeli na první testy. Auto je v pořádku. Už se těším, až se na Silvestra postavím na start prologu,“ uvedla pilotka speciálu Can-Am DV21.

 

Dakarské přejímky jsou podle šestinásobného vítěze soutěže Josefa Macháčka malá loterie. „Formální přejímky proběhly bez problémů. Při technických se vždycky něco najde, ale to je tradiční dakarský kolorit. Je to pořád stejné: co komisař, to jiný názor. Pak se sejdou a hlasují, jestli věc, která už dva roky normálně funguje, pustí, nebo ne. To se ale netýká jen nás. Koukal jsem, že auta mají odstavené i jiné týmy a potřebují drobné doladění,“ uvedl doyen závodního pole s tím, že už se nemůže dočkat prvních ostrých kilometrů.