Dvě pádla zřídila na Vltavě vodáckou půjčovnu snů

Vodáckou půjčovnou snů už označují mnozí příznivci vodní turistiky web „Dvě pádla“. Zcela nový projekt z dílny party Krumlováků, kteří rádi jezdí Vltavu a baví je digitalizace, totiž vodákům on-line formou maximálně zjednoduší zajištění pobytu na řece v návštěvnicky nejatraktivnějším úseku mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou.

První loď jsme půjčili kamarádům v roce 2002. Další sezonu jsme už museli koupit další a tak to šlo každou sezónu. A pokaždé jsme vysvětlovali, jestli je lepší jet z Vyšáku nebo z Krumlova, před kterým jezem je lepší vystoupit a kde zastavit na pivo. Nyní jsme si tedy řekli, proč neudělat půjčování lodí takhle přehledné, pohodlné a levné pro všechny,“ uvedl iniciátor a spoluautor projektu Miroslav Březina.

Webové stránky „Dvě pádla“ s podtitulem „a jedeš!“ na adrese www.dvepadla.cz garantují kompletní servis půjčoven lodí formou on-line rezervací, nejnižší ceny, kurátorovaný výběr denních až čtyřdenních výletů na lodi a garanci vrácení peněz při zrušení rezervace do 48 hodin. „Cílem našeho webu je, aby na něm každý našel výlet takový, jaký hledá. Přehledně, férově, levně, online. Prostě. Dvě pádla a jedeš,“ dodal Březina.

Podle spoluautorky projektu „Dvě pádla“ Jany Brechové pocházejí nabízené lodě buď přímo z loděnice High Five Adventures, nebo od některé ze spřátelených půjčoven. „Na Vltavě jsme doma a díky tomu můžeme garantovat nejlepší cenu a vždy perfektní kompletní servis zahrnující dopravu na místo a parkování v ceně. Online si vyberte trasu, čas i vybavení, online ji zaplatíte. Všechno přehledně, bezpečně a rychleji než řeknete: Dvě pádla,“ poznamenala Brechová.

Kurátorovaný výběr zaručuje nabídku nejatraktivnějších a prověřených vodáckých tras na 75 kilometrech řeky od Vyššího Brodu po Boršov nad Vltavou. Návštěvník současně získá podrobné informace, kde se najíst, kde stojí za to zakotvit i kde přespat. „Výlety jsou plánovány tak, aby co nejpřesněji zapadaly do zájmů, časových možností i vodáckých zkušeností jednotlivých zájemců,“ konstatovala Brechová.

Celkem nabízejí „Dvě pádla“ mix nejlepších úseků řeky pro dvojice, rodiny s dětmi i více či méně početné skupiny s různými zájmy a potřebami, který se navíc v průběhu sezóny mění podle aktuální nabídky doplňkových akcí a služeb na řece. Vodáci tak na Vltavě objeví vždy něco nového. K dispozici jsou jim klasické kánoe a nafukovací kánoe pro 1 až 2 lidi, malé rafty pro 4 až 6 lidí a velké rafty pro 7 až 9 lidí.

V aktuální nabídce jsou, a pravděpodobně pro většinu sezóny také zůstanou, tři hlavní výlety. Jednodenní „Tři krumlovské meandry“, lodní projížďka městem, jehož historické centrum je součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. „Modli se a pádluj“, cesta Českým Krumlovem do cisterciáckého kláštera Zlatá Koruna, výlet mimořádně vhodný pro rodiny s dětmi a třídenní „Pařba mezi kláštery“, trasa z Vyššího Brodu do Zlaté koruny, kde je v ceně součástí lodní výbavy plovoucí lednice na 24 plechovek.

Veškeré podrobnosti o výletech včetně informací co všechno si vzít na vodácký výlet, jaké jezy jsou na trase i jak se na vodě chovat lze nalézt na už zmiňovaných stránkách: www.dvepadla.cz.

___________________________________________________________________________

Vltava je českou nejoblíbenější a nejnavštěvovanější řekou. Její délka je 430 kilometrů. Její úsek mezi Vyšším Brodem a Boršovem, nazývaný Mekkou českých vodáků, bezesporu nadchne každého. Nejenže se nejlépe hodí i pro čtyř až pětidenní vodácký výlet, ale díky přehradní nádrži Lipno je zde záruka určitého minimálního průtoku, takže tento úsek je splavný po celý rok.

Řeka tu proudí úzkým zalesněným údolím a sportovní zážitek, jenž plavba přináší, je navíc umocněn okolní krajinou bohatou na historické, kulturní a technické památky, které je možné během plavby navštívit. Mezi ně patří především hrad Rožmberk, unikátní Český Krumlov pod ochranou UNESCO, kláštery ve Vyšším Brodě a Zlaté Koruně, zřícenina Dívčí Kámen, grafitový důl či historický pivovar Eggenberg a další zajímavosti.

Většina jezů má propusti a bývá sjízdná. Nejvhodnější dobou na splutí bývá konec května a začátek června. O prázdninách bývá v kempech i na řece nejvíce lidí.

___________________________________________________________________________

Kontakt:

High Five Adventures s.r.o.

Miroslav Březina, iniciátor a spoluautor projektu

tel.: +420 723 344 995

e-mail: ahoj@dvepadla.cz

Jana Brechová, spoluautor projektu

tel.: +420 739 637 001

e-mail: ahoj@dvepadla.cz