Péče o zaměstnance je klíčem k úspěchu

V poslední době na trhu panuje kritický nedostatek zaměstnanců celé řady profesí. S problémem se potýkají i přepravní firmy. Geis, logistický leader na českém trhu, se s tím vypořádává i formou prevence – o své zaměstnance se stará kontinuálně, což snižuje fluktuaci. Dlouhodobá péče o zaměstnance je jednou z firemních priorit.

Ačkoliv je situace na trhu práce stále poměrně dramatická, kvalifikovaných lidí je málo, my nepociťujeme výrazné změny v počtu a typu nabíraných pozic. Nepanuje u nás velká fluktuace, lidé hledající stabilitu a dlouhodobou spolupráci jsou u nás spokojeni,“ říká HR manažerka Geis CZ, Jaroslava Šindelářová. Přestože se Geis během své 30leté historie na českém trhu výrazně rozrostl, stále jde o firmu rodinného typu, která klade důraz na základní hodnoty a mezilidské vztahy. Šindelářová dodává: „Pro spokojenost zaměstnanců je důležité, aby jim sedla nejen náplň práce a byli pro ni dostatečně kvalifikováni. Při výběrovém řízení dbáme i na to, abychom potenciálním zaměstnancům přiblížili naši kulturu, seznámili je s kolegy a podobně. Prostě, aby do sebe ty puzzlíky zapadly.“

V situaci, kdy byla a stále trvá nízká nezaměstnanost jsou firemní benefity pro řadu lidí shánějících novou práci rozhodujícím faktorem. Co se osvědčilo v Geis? Hlavně možnost vybrat si výhodu dle svých potřeb, proto jich mají k dispozici hned celou řadu.

Všichni zaměstnanci logistického providera se mohou dále vzdělávat a rozvíjet, například formou on-line vzdělávacích kurzů, které v době pandemie získaly na velké oblibě. Platforma Seduo nabízí přes 300 odborných videokurzů a lidé z Geis se jim mohou věnovat i v pracovní době. U některých pozic existují navíc speciální rozvojové plány. Někteří zaměstnanci také využívají individuální výuky cizích jazyků, které pro svoji profesi potřebují a chtějí se v nich zdokonalovat.

 

 

 

Firma také dbá na podporu maminek s malými dětmi. Nabízí jim kontakt s firmou a možnost spolupráce na pár hodin týdně v případě, že odešly na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou. Návrat do zaměstnání jim ulehčují nejen neporušené kontakty a přehled o dění v oboru, ale i možnost neplaceného volna po nezbytně nutnou dobu pro zabezpečení dětí. Několik maminek využívá po návratu také zkrácených úvazků, aby se mohly při práci věnovat více i rodině.

V oblasti zaměstnaneckých výhod Geis klade důraz zejména na odpočinek, aktivní využívání volného času, péči o zdraví a zdravý životní styl. Standardem je 5týdenní dovolená pro všechny zaměstnance, a to bez nutnosti odpracovat několik let pro společnost. Zaměstnancům Geis přispívá na zdraví a kulturu formou poukázek, lidé mají možnost využívat i kartu Multisport. V období respiračních nemocí dostává každý zaměstnanec vitamínový balíček, který je určen pro celou rodinu zaměstnance. Na ochranu a podporu zdraví ve firmě dbali i v období koronavirové pandemie, například vybavením všech zaměstnanců individuální desinfekcí, tak aby ji mohli používat i mimo pracoviště.

Velmi často využívaným benefitem je možnost zvýhodněného volání, který lze využít pro celou rodinu. Geis nabízí ve spolupráci s bankou i výhodný bankovní účet včetně zpětného bonusu nebo nákup nových vozidel se slevou. Firma se také rozhodla přispívat na stravování a penzijní připojištění. Geis nezapomíná ani na životní jubilea a pracovní výročí

Geis je také hlavním partnerem závodu GEIS BABY DUATHLON Karlovy Vary. Ten probíhá vedle Českého poháru v triatlonu pro dospělé s názvem CITY TRIATHLON Karlovy Vary. Děti zaměstnanců v závodě startují bezplatně. Pracovníci se mohou zdarma účastnit i extrémního běžeckého závodu B7, který vede přes 9 hlavních vrcholů Beskyd. Geis organizátory Beskydské sedmičky totiž podporuje logistickými službami. Vedle toho se sami kolegové aktivně zapojují do sportovního dění – někteří jezdí společně na vodu nebo se jako tým účastní běžeckých závodů. Zaměstnanci se často zapojují i do charitativních běhů. Společnost Geis za ně uhradí startovné a lidé tak mohou svými aktivitami přispívat na dobročinné účely. Tímto způsobem podpořili třeba Ligu vozíčkářů nebo organizaci ADRA a její sbírku pro Ukrajinu, kde se umístili na 2. místě z téměř 800 týmů. Takové akce dle zkušeností dost výrazně posilují pozitivní klima mezi lidmi ve firmě.

Za jeden provaz také táhnou prostřednictvím zaměstnanecké sbírky, která přispívá lidem se zrakovým handicapem. Nadace Naše Světluška díky nim poskytuje prostředky na nákup vhodného štěněte a všeho, co potřebuje, než je zařazeno do výcviku, na který přispívá stát. Díky těmto financím je zabezpečen první rok života štěněte, které po absolvování výcviku bude pracovat pro konkrétního zrakově postiženého člověka. Před pár týdny se narodilo štěně královského pudla, jež dostane od zaměstnanců společnosti nejen finanční podporu, ale i jméno.

Aktivní zapojení zaměstnanců Geis do charitativních činností je vidět i při probíhající krizi na Ukrajině. Mimo zmíněného běhu individuálně přispívají na sbírku, kterou finančně podpořila celá firma. Navíc kolegům z Ukrajiny a jejich rodinám nabízejí ubytování ve svých nemovitostech, k čemuž je firma i finančně motivuje. Pomáhají také doplnit zásoby krevních bank. „Osud rodin postižených válečným konfliktem není lhostejný firmě ani našim zaměstnancům. Společnými silami se s kolegy snažíme udělat maximum. Vlna solidarity mě nesmírně těší a snažím se vnímat i pozitivní efekt této katastrofální situace ve smyslu posilování naší firemní kultury a sounáležitosti,“ říká Šindelářová.

———————————————————————————————Konec textu

Foto: Geis CZ s.r.o.

Více informací na: www.geis.cz

O skupině Geis

Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Její historie se začala odvíjet již v roce 1945, kdy Hans Geis založil dopravní společnost. Během své existence se rozvinula v globálního poskytovatele komplexních logistických služeb. Skupinu vlastní a řídí po celou dobu rodina Geis. Dnes zaměstnává kolem 6 100 lidí a v roce 2020 vygeneroval obrat 1,002 miliardy EUR.
Do skupiny patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (paletové / kusové a celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).
V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby: kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, kontraktní logistiku včetně vývoje a výroby obalů, od jednoduchého skladování až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává více než 1500 pracovníků na 35 pobočkách. V loňském roce společnost Geis CZ oslavila 30 let na českém trhu.

———————————————————————————————————————-

S dodatečnými dotazy a požadavky se neváhejte obrátit na:

Danu Samkovou, mobil: 777 648 997, e-mail: dana@seteva.cz