Festival otevřených sklepů představí 32 vinařství na Mutěnsku

5. a 6. listopadu nabídne 32 vinařů ze 4 vinařských obcí bezmála 450 vín k degustaci. Jedinečná příležitost ochutnat šťavnatá a aromatická vína Mutěnska.

Stejně jako víno jsou i Festivaly otevřených sklepů každou sezónu jinak barevné, voňavé a chutné. Tím, že je opakovaně pořádáme v deseti regionech vinařské oblasti Morava, na stejné místo se vracíme zhruba po čtyřech a půl letech. Vinaři se už nemohou dočkat a návštěvníkům z minula zbyly jen dobré vzpomínky. Vinařství se za ten čas posunula o kousek dál a výš, na zdech lisoven a sklepů přibylo diplomů a medailí, ale hlavně – vína loňských ročníků jsou prostě jiná. Na podzimním festivalu se o tom můžete bezezbytku přesvědčit. 32 vinařství vám nabídne 450 vín, mezi nimi například cuvée Somnium Modrého vinařství z bílého Chardonnay a červeného Cabernetu Moravia a v kategorii málo známých odrůd představí vinařství Fasorovi vína Milia, Rosiana, Domina, Noria, Acolon, Cabernet Dorsa nebo Cabernet Mitos. Festivalovou degustační výuku v praxi zkrátka nemůžete vynechat.

Co potřebujete vědět

Termín: 5. a 6. listopadu 2022. Obce: Mutěnice, Čejč, Hovorany a Šardice.

V ceně: vstupenka, degustace více než 450 vín, kyvadlová doprava, sklenička, průvodce, taška.

Všech 32 sklepů otevírá v sobotu od 10:00 do 21:00 a v neděli od 10:00 do 15:00.

Vstupenky a tašky se skleničkou a průvodcem budou na registračním místě ve sklepě Výzkumné stanice vinohradnické a vinařské v Mutěnicích už v pátek od 15:00 do 20:00, v sobotu od 8:00 do 15:00 a v neděli od 10:00 do 12:00.

Kyvadlová doprava mezi všemi obcemi jezdí v intervalu cca 20 min. Jízdní řád je v průvodci i v mobilu, zastávkové jízdní řády na místě. Pro návštěvníky festivalu je doprava v ceně.

Doporučení pořadatelů

Předprodej vstupenek na stránkách festivalu za 1 240 Kč.

Ubytovací balíčky a tipy na ubytování v okolí jsou rovněž na stránkách festivalu.

Balíčky jsou včetně dopravy v sobotu ráno z hotelu na festival a v sobotu večer zpět.

Doprovodny program zahrnuje speciální degustace a prohlídky sklepů, 4 muziky, 6 degustačních a jiných programů, jídlo a občerstvení je na 16 místech přímo ve vinařstvích.

Informace a kontakt

WEB: www.otevrenesklepy.cz  |  FB: www.facebook.com/Festival.otevrenych.sklepu

Pavla Babicová, manažer festivalu, 739 307 014, pavla.babicova@nap.cz

Juraj Flamik, ředitel Festivalu, 606 763 117, juraj.flamik@nap.cz