Globus rozšířil sortiment pro celiaky

V pondělí 16. května je Mezinárodní den celiakie. Den má připomenout autoimunitní nemoc, která je způsobena intolerancí lepku obsaženého v obilninách a ztrpčuje tak mnoha lidem život. Možností, jak s ní bojovat, je bezlepková dieta. Dobrou zprávou je, že dostupnost i šíře nabídky bezlepkových potravin se poslední roky v tuzemsku radikálně zlepšila a díky tomu mají celiaci možnost se pestřeji stravovat.

Šíře výběru na úrovni běžných potravin

Bezlepkovou dietu bylo donedávna těžké dodržovat, trh nenabízel mnoho alternativních potravin a jídelníček tak měli celiaci omezený. Dnes je situace jiná. Jak stoupá osvěta o celiakii, zvedá se i zájem o bezlepkové potraviny. A obchodníci na to reagují. Například hypermarkety Globus soustředí hlavní nabídku alternativních potravin v sekcích Zdravý svět, kde dnes nabízí 538 bezlepkových výrobků. V poslední době jsme rozšiřovali nabídku hlavně v rámci bezlepkového pečiva, snacků a sortimentu každodenní potřeby. Jsme si totiž vědomi, že toto zboží není stále běžné, přitom jej celiaci mnohdy zařazují do jídelníčku denně. A nejsou to jen celiaci, kteří po výrobcích bez lepku do regálu sáhnou. Mnoho lidí začalo tento odlehčený jídelníček vyznávat, aniž by je k tomu vedl zdravotní stav,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Štítek či aplikace napoví

Sortimentní nabídka v sekcích Zdravý svět hypermarketů Globus je dělena do osmi kategorií, aby měli zákazníci snadný přehled, po jakém výrobku sáhnout. Pro celiaky je směrodatný štítek „Bez lepku“.

Letos nově do nabídky Globus zařadil řadu výrobků Schnitzer. Tyto bezlepkové pekařské produkty mají vynikající chuť, jsou z kvalitních bio surovin a neobsahují laktózu, čímž jsou vhodné i pro lidi s kombinovanou potravinovou intolerancí. Globus spolupracuje také s tuzemskými výrobci bezlepkových potravin. Například z Jizerské pekárny jsou v jejich nabídce jak bezlepkové směsi na pečení, tak hotové pekařské výrobky. V široké nabídce bezlepkových potravin těchto hypermarketů je snadné se zorientovat také díky mobilní aplikaci Můj Globus, která sortiment sekce Zdravý svět přehledně zobrazuje.

Pro více informací kontaktujte, prosím:

Aneta Turnovská, Globus Lucie Kovandová

Tel.: 739 348 194 Tel.: 604 855 754
e-mail:
a.turnovska@globus.cz e-mail: lucie@luciepr.cz

O společnosti / Poznámka pro editory:

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již šesté generace rodiny Bruchů – Matthias Bruch.

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi a kavárnami. Vlastní výroby Globus vyrábějí více než 700 potravin, které jsou označeny Poctivá výroba Globus. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii „Prodejce potravin“, „Česká potravina“ nebo „Zlatý klas“. Více informací na www.globus.cz a https://www.facebook.com/GlobusCesko