Již tento víkend Spejbl a Hurvínek potěší malé i velké diváky v Paříži

Hurvínek oslavil 96. narozeniny, blahopřál mu nejen k nim,

ale i k letu na oběžnou dráhu český kosmonaut Vladimír Remek

Oslavte letos den dětí s Hurvínkem

a vydejte se po stopách jeho cesty do vesmíru

Divadlo Spejbla a Hurvínka slaví 130 let od narození svého zakladatele a duchovního otce, profesora Josefa Skupy. V rámci oslav si mimo jiné připomene i svůj úplně první zahraniční zájezd z roku 1929, kdy se divadlo pod vedením profesora Skupy úspěšně představilo pařížskému publiku. Letošního 14. května, tedy téměř po sto letech, si tento zážitek zopakuje
a vystoupí v pařížském Českém centru. Hurvínek ovšem v tomto roce zamíří nejenom do Paříže, ale také mnohem dál. Na přelomu června a července se chystá na svoji první vesmírnou misi. Jeho malí i velcí fanoušci si ji mohou připomenout 4. června v rámci oslavy dětského dne. V tento den se spolu s ním mohou vypravit na zážitkovou trasu od budovy Divadla Spejbla
a Hurvínka až k pražskému Planetáriu a cestou si užít spoustu zábavy. Diváci od těch nejmenších až po dospělé se i v květnu a červnu mohou těšit na bohatou programovou nabídku
a chybět nebudou ani programy pro školy. Milovníci „animáků“ si na své přijdou 25. a 26. 6. 2022, kdy se v divadle uskuteční promítání komponovaných pásem animovaných filmů, výběr toho nejlepšího ze zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Spejbl a Hurvínek se letos vrátí na „místo činu“ – téměř po sto letech si zopakují svůj úspěšný zájezd do Paříže

V roce 1929 se divadlo pod vedením profesora Skupy úplně poprvé vydalo vstříc zahraničnímu publiku a využilo možnosti hostovat v Paříži. Tato cesta se stala významným milníkem a odstartovala

éru úspěšných zahraničních zájezdů. „Čekají nás celkem dvě vystoupení, která se uskuteční v pařížském Českém centru 14. května. Nejprve předvedeme v 15:00 hodin hru Hurvínek a nezvaný host pro místní českou školu a večer v 19:00 hodin odehrajeme krátké, převážně hudebně laděné vystoupení ve francouzštině Le rendez-vous musical de Spejbl, na něž naváže loutkový workshop pro zástupce francouzských divadel i pro přítomné obecenstvo,“ informuje Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Hurvínka už za měsíc čeká dobrodružná mise do vesmíru, prožijte ji spolu s ním v rámci oslavy Dne dětí

Hurvínkovi se na konci června splní jeho velký sen: na palubě družice Planetum 1 se podívá do vesmíru coby kosmonaut, tedy vlastně „loutkonaut“. Přijďte si jeho úžasnou vesmírnou misi připomenout a prožijte ji spolu se svými dětmi 4. června od 11.00 do 16.00 hodin v rámci programu oslavy Mezinárodního dne dětí. Akci pro vás připravilo Divadlo Spejbla a Hurvínka ve spolupráci s Planetáriem Praha, takže se máte nač těšit. Spolu se svými ratolestmi si projdete zážitkovou trasu nazvanou
„S Hurvínkem do vesmíru“, na níž vás čeká plno zábavy i malé překvapení. „Děti dostanou pracovní sešit, kterým je bude provázet Hurvínek, a s některými členy loutkové rodinky se potkají také naživo! Trasa vede od Divadla Spejbla a Hurvínka přes Stromovku až k Planetáriu, kde si děti mohou za splněné úkoly vyzvednout odměnu,“ vysvětluje Denisa Kirschnerová. Trasa je přístupná zdarma. Divadlo navázalo na úspěšnou loňskou akci.

Dne 2. května Hurvínek oslavil své neuvěřitelné 96. narozeniny. Ke gratulantům se připojil také jediný český kosmonaut, pan Vladimír Remek, který kromě blahopřání Hurvínkovi předal své zkušenosti,
a to přímo uvnitř modelu raketoplánu Atlantis v Planetáriu Praha. Takže Hurvínku – vše nejlepší
a vzhůru ke hvězdám!

Do divadla nejenom za loutkami, ale i na „animák“

Ve spolupráci se Zlín Film Festivalem proběhne ve dnech 25. a 26. 6. 2022 v Divadle Spejbla a Hurvínka promítání komponovaných pásem animovaných filmů. Jedná se o výběr toho nejlepšího ze zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Pásma budou rozdělena dle věku malých diváků a určitě potěší nejenom děti, ale i jejich rodiče. Zlín Film Festival se koná každoročně už od roku 1961.

Zpříjemněte dětem konec školního roku a vezměte je na Hurvínka

Řada školáků se už v květnu nemůže dočkat letních prázdnin. Zpříjemněte jim závěr školního roku a vypravte se spolu s nimi na jedno z veselých představení. V květnu a v červnu se můžete těšit například na Hurvínkův popletený víkend, Pohádky pro Hurvínka nebo na Hurvínkovu cestu do Tramtárie. Představení si užijí děti už od čtyř let. Pro děti od jednoho roku je připravené speciální představení pro ty úplně nejmenší diváky nazvané Žeryčku, hop!

Divadlo myslí také na školní skupiny, pro které připravuje zážitkové workshopy vedené odborně vzdělanými lektory v oblasti dramatické výchovy. Jsou určeny dětem ze základních, ale i mateřských škol, navazují na vybraná představení a trvají zhruba hodinu.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Darina Miklovičová
PR manažerka pro externí komunikaci
e-mail: darina.miklovicova@gmail.com, mobil: 602 200 445

PROGRAM DIVADLA SPEJBLA A HURVÍNKA

KVĚTEN 2022

Pátek    13.5.       10:00   Hurvínkův popletený víkend

Sobota  14.5.       14:00   Hurvínkův popletený víkend

Sobota  14.5.       16:30   Hurvínkův popletený víkend

Neděle  15.5.       10:30   Hurvínkův popletený víkend

Neděle  15.5.       14:00   Hurvínkův popletený víkend

Úterý     17.5.       10:00  Hurvínkův popletený víkend

Středa    18.5.       10:00  Hurvínkův popletený víkend

Středa    18.5.       19:00   S+H – „Ve dvou se to lépe…“           pro dospělé

Čtvrtek  19.5.       10:00   Pohádky pro Hurvínka

Čtvrtek  19.5.       13:30   Žeryčku, hop!                                 „miminí“ divadlo

Pátek     20.5.       10:00   Žeryčku, hop!                                  „miminí“ divadlo

Pátek     20.5.       12:00   Žeryčku, hop!                                  „miminí“ divadlo

Sobota   21.5.       14:00  Pohádky pro Hurvínka

Sobota  21.5.        16:30  Pohádky pro Hurvínka

Neděle    22.5.      10:30  Pohádky pro Hurvínka

Neděle    22.5.      14:00   Pohádky pro Hurvínka

Úterý      24.5.      10:00    Pohádky pro Hurvínka

Úterý      24.5.       15:00   Žeryčku, hop!                               „miminí“ divadlo

Středa     25.5.       10:00  Pohádky pro Hurvínka

Středa     25.5.       15:00   Žeryčku, hop!                               „miminí“ divadlo

Čtvrtek   26.5.       10:00   Hurvínek mezi osly

Pátek      27.5.       10:00   Hurvínek mezi osly

Sobota    28.5.      14:00   Hurvínek mezi osly

Sobota   28.5.       16:30   Hurvínek mezi osly

Neděle  29.5.        10:30   Hurvínek mezi osly

Neděle  29.5.        14:00   Hurvínek mezi osly

Úterý    31.5.        10:00   Hurvínek mezi osly

Úterý   31.5.         15:00   Žeryčku, hop!                               „miminí“ divadlo

 PROGRAM D S+H NA ČERVEN 2022Středa 1.6. 10:00 Hurvínek mezi osly

Čtvrtek 2.6. 10:00 Hurvínkovo přání

Pátek 3.6. 10:00 Hurvínkovo přání

 

Úterý 7.6. 10:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Úterý 7.6. 12:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Středa 8.6. 10:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Středa 8.6. 12:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Čtvrtek 9.6. 10:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Čtvrtek 9.6. 12:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Pátek 10.6. 19:00 Spejbl versus Drákula pro dospělé

Sobota 11.6. 10:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Sobota 11.6. 12:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Úterý 14.6. 15:30 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Středa 15.6. 15:30 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Sobota 18.6. 14:00 Hurvínkova cesta do Tramtárie

Sobota 18.6. 16:30 Hurvínkova cesta do Tramtárie

Neděle 19.6. 10:30 Hurvínkova cesta do Tramtárie

Neděle 19.6. 14:00 Hurvínkova cesta do Tramtárie

OBSAHY HER D S+H

Nezvaný host u Spejblů – představení pro děti od 4 let

Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte. A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě. Protože má Člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže Člunozubec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i Člunozobec krátký a nebo je to naopak?

Hurvínek mezi osly – představení pro děti od 5 let.

Škola pro Hurvínka znamená jen velkou ztrátu času. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit! Toto přání se Hurvínkovi splní, když se setká s prapodivnou osůbkou s oslíma ušima jménem Hýkálek!!! Ten ho totiž pozve do Oslova, města, o němž Hurvínek, a dokonce ani Mánička, nikdy neslyšeli. Děti si tam žijí jako v ráji! A jak by ne – nemusejí totiž chodit do školy! A tak se Hurvínek, navzdory Mániččiným protestům, vydává po boku Hýkálka do města Oslovo!! Jaké to tam doopravdy je, se spolu s Hurvínkem můžete přesvědčit i vy!

Hurvínkova cesta do tramtárie – představení pro děti od 4 let.

Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky, a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili, to v pohádce o koloběhu vody v přírodě sami uvidíte.

Žeryčku, HOP! – miminí divadlo (1-3 roky)

První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků.
Z naší loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna, a pak se vraťte zpátky na zem!

S+H – „Ve dvou se to lépe…“– představení pro dospělé (a děti od 12 let)

V duchu slavné československé tradice hovorů mezi V+W, H+W, S+Š, Š+G, L+S i S+H s nadhledem jim vlastním, glosují zásadní otázky mimo jiné – Kdo mě vede? Kam mě vede? Co ho k tomu vede? Kdo je, šmankote, navedl!!!
Během zcela originálních, myšlenkových ekvilibristik Spejbla a Hurvínka, divák zjistí, že ani život této dvojice nejde jako po drátkách, resp. po nitkách.
Martin Klásek pokračuje v autorském dialogu S+H v duchu Miloše Kirschnera, Heleny Štáchové a rozvíjí tak dál tuto tradici.

Hurvínkův popletený víkend – představení pro děti od 4 let.

Příběh o jednom zamotaném víkendovém odpoledni, ze kterého jde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale i dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu. Hra plná písniček a groteskních situací potěší i ty nejmenší diváky.

Pohádky pro Hurvínka – představení pro děti od 4 let

Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek. Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i s dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. A pořádně si to užijí!!

Spejbl versus Drákula- představení pro dospělé (a děti od 12 let)

Pan Spejbl se pustí do skládání muzikálu, který ho má zbavit dluhů. V přízračné atmosféře pařížské mansardy, která je svědkem Spejblových tvůrčích muk, nechybí upírobijec Hurvínek, podnikavá nymfoMánička, pes baskervillský alias Žeryk a paní Kateřina, která svede boj o Spejblovu přízeň s francouzskou dekadentní zpěvačkou chansonů Poulet. Jak vše dopadne, když se k nočnímu životu probere i žoviální hrabě Drákula, uvidíte na naší scéně.

Děkujeme za podporu našemu zřizovateli – Magistrátu hl. m. Prahy

 

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Dejvická 38, Praha 6, 160 00

sekretariat@spejbl-hurvinek.cz / dsh@volny.cz /

www.spejbl-hurvinek.cz