Hořkosladká tečka za sezónou TCR Eastern Europe 2022

Tým Hyundai Janík Motorsport v Mostě k titulu mezi týmy ten z jednotlivců nepřidal. Nerozhodlo se o tom ale bohužel tak úplně na trati. Petra Semeráda vyřadila z rozhodujícího závodu technická závada.

Bodovaná část mosteckého víkendu nezačala pro tým nejlépe. Václav Janík dokončil kvalifikaci na nebodovaném pátém místě a Petr Semerád po nezaviněné kolizi s jedním ze soupeřů ani nezapsal měřené kolo. Do prvního závodu tedy startoval z poslední řady. Ani Petrův rival v boji o titul Bartosz Groszek v kvalifikaci nebodoval, takže Petrova ztráta zůstávala i před prvním závodem stále stejná jako před víkendem, tedy dva body.

Hned po startu z poslední řady se Petr začal prokousávat startovním polem vzhůru hledíc zejména na kufr svého rivala v boji o titul. Čtyři minuty před koncem závodu se mu povedlo závodníka týmu Aditis Racing předjet a cílem projel jako třetí. Díky většímu bodovému zisku oproti Groszekovi se tedy ocitl ve vedení šampionátu. Náskok jednoho bodu, otočené pořadí deseti závodníků na startu druhého závodu a emotivní atmosféra předešlého dne slibovala titulovou bitvu, jak se sluší a patří.

A stejně to vypadalo i na dráze hned po startu posledního závodu sezóny. Petr se po reverse gridu dostal na třetí místo právě za Bartosze Groszeka a hned, jak to šlo, se na něj pokusil zaútočit. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy polského závodníka udolá a bude všechno držet ve svých rukou. Veškeré šance na titul ale zhasly ještě v první třetině závodu, kdy Hyundai i30 N TCR s číslem 68 zamířil do boxů. Respektive, pokud by Groszek nebyl v závodě klasifikován, Petr by se stal šampionem i přes to, že nedojel. To se ale nestalo a titul TCR Eastern Europe 2022 mezi závodníky týmu Hyundai Janík Motorsport nakonec unikl.

Týmovou náladu alespoň částečně vylepšil Václav Janík, který dojel v nedělním druhém závodě na druhém místě, když nestačil pouze na trojnásobného evropského šampiona Petra Fulína.