Titul mistra východní Evropy TCR získal Polák Bartosz Groszek. Petr Semerád z finálového závodu odstoupil kvůli technice, v šampionátu bere stříbro

Letošní seriál silničních závodů TCR Eastern Europe zná svého vítěze. Poslední závod sezóny na Autodromu Most sliboval velmi atraktivní klání mezi průběžně prvním českým závodníkem Petrem Semerádem a Polákem Bartoszem Groszekem. Poté, kdy se Semerád dostal včera před Groszeka, dělil oba závodníky rozdíl jediného bodu. S ohledem na jejich velký náskok před zbytkem startovního pole už nemohl nikdo z dalších závodníků do boje o první dvě příčky zasáhnout.

Vzhledem k otočení pořadí na startovním roštu startoval Groszek z lepší pozice a nedělní závod byl bojem o titul mezi Semerádem a Groszekem. Kdo z nich dojede před tím druhým, získá titul. Semerád musel předjet svého polského soka, pokud má šampionát vyhrát. Přibližně polovina závodu byla přesně o tomto souboji a diváci viděli několik velmi ostrých soubojů mezi oběma závodníky. Poté však zajel Semerád do boxů a bylo rozhodnuto. Kvůli technické závadě se už na trať nevrátil. Groszek získal titul a Semerád se v šampionátu umístil na druhém místě.

Mostecký okruh dobře znám a když jsem se v sobotním závodě dostal v celkovém průběžném hodnocení na první místo, cítil jsem obrovskou motivaci. A věřím, že kdybych nemusel odstoupit, Groszeka bych předjel. Technika ale selhala, a i když je celkové druhé místo v hodnocení šampionátu určitě z vnějšího pohledu velkým úspěchem, mrzí mě, že jsme nemohli o titulu rozhodnout na trati.“ konstatuje Petr Semerád.

Do prvního závodu letošního TCR EE nastoupil Semerád do týmu Hyundai / Janík Motorsport původně na jeden závod jako náhradník za jiného, zahraničního závodníka. Díky vynikajícím výsledkům druhého závodníka týmu, Václava Janíka, vede stáj také suverénně tabulku průběžného hodnocení týmů a Semerád je i v čele hodnocení juniorské kategorie.

Letošní seriál TCR Eastern Europe byl mimořádně napínavý až do posledního závodu. Mám radost z velmi úspěšného startu českého závodníka Petra Semeráda, který jel první závod letošní sezóny TCR EE za tým Hyundai / Janík Motorsport jako náhradník za jiného, zahraničního závodníka. Jsem přesvědčen, že o Semerádovi ještě uslyšíme, a to velmi brzy. Aktuálně je v užším výběru k reprezentaci České republiky na pomyslné automobilové olympiádě FIA Motorspot Games ve Francii právě v kategorii TCR,“ doplňuje Josef Křenek, promotér TCR Eastern Europe a současně šéf projektu ESET RaceSTAR, který podporuje mladé talentované závodníky ze středoevropského regionu.

Záznam nedělního závodu mohou diváci vidět zde (start TCR EE v čase 3:24): https://youtu.be/pfOvGroMZXQ

Co je TCR

Seriál TCR je jednou z nejrychleji rostoucích kategorií v oblasti okruhových závodů. Zahrnuje regionální série a na jeho vrcholu stojí Mistrovství světa WTCR. Všechny závodní vozy vychází ze sériově vyráběných aut a jsou vybaveny dvoulitrovým čtyřválcovým motorem, jehož maximální výkon je jednotně omezen na 350 koní. Atraktivní podívanou včetně mnoha předjíždění slibuje seriál i díky speciálním pravidlům. Výsledky kvalifikace určují vždy postavení na startovním roštu prvního, sobotního závodu. Postavení na roštu nedělního závodu pak určuje výsledek předchozího klání s tím, že se los určuje, o kolik míst se pořadí otočí. Pokud los určí 10 míst, startuje vítěz sobotního závodu až z 10. pozice, druhý z deváté atd. Kromě toho dostávají nejlepší tři jezdci kvalifikace vždy pro celý příští závodní víkend dodatečnou zátěž o hmotnosti 40, 30 a 20 kg.

Oficiální stránky TCR: https://www.tcr-series.com/
Oficiální stránka TCR Eastern Europe: https://easterneurope.tcr-series.com/
Facebooková stránka TCR Eastern Europe:
https://www.facebook.com/TCREasternEurope

VÍCE OBRÁZKŮ V TISKOVÉM ROZLIŠENÍ MŮŽETE STÁHNOUT ZDE (jsou ze závodu v Poznani): https://www.dropbox.com/sh/h10b2woxj5b7iup/AABJFn1tL4L9i-Q5o8AoLm7Ka?dl=0

Kontakt pro média:

Filip Vítek – MediaBase
Tel.: +420 603585460
Email: filip@mediabase.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MediaBasePublicRelations/