Petr Semerád se ujal vedení v TCR Eastern Europe, zítřek rozhodne o titulu

Petr Semerád se v sobotním závodu seriálu Mistrovství východní Evropy silničních okruhových závodů cestovních vozů TCR ujal vedení. Kvůli kolizi v prvním kole kvalifikace startoval sice až z předposlední pozice, ale během závodu předjel i vedoucího závodníka série a probojoval se až na třetí příčku.

Praha, 3.9.2022: Poslední závodní víkend letošního ročníku seriálu TCR Eastern Europe hostuje Autodrom Most současně se závody evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC) a evropskou sérií NASCAR. Boj o titul TCR EE vrcholí. Před nedělním finálovým závodem sezóny se dostal do čela průběžného pořadí český závodník Petr Semerád, když se z desátého místa na startovním roštu probojoval až na třetí pozici, předjel i dosud vedoucího Bartosze Groszeka a drží před ním nejtěsnější jednobodový náskok. Do konce seriálu zbývá jediný závod, v němž bude Groszek vzhledem k otáčení pořadí mezi víkendovými závody startovat před Semerádem. Nyní je jasné, že první a druhé místo TCR EE si mezi sebou rozdělí právě tito dva jezdci. Sobotní závod vyhrál hostující závodník série Petr Fulín a druhý dojel Petr Čížek, který si upevnil průběžnou třetí pozici hodnocení, nicméně do boje o titul ani druhé místo už zasáhnout nemůže.

Do prvního závodu letošního TCR EE nastoupil přitom Semerád do týmu Hyundai / Janík Motorsport původně na jeden závod jako náhradník za jiného, zahraničního závodníka. Díky vynikajícím výsledkům druhého závodníka týmu, Václava Janíka, vede stáj také suverénně tabulku průběžného hodnocení týmů a Semerád je i v čele hodnocení juniorské kategorie.

Dopolední kvalifikace mi hodně zkomplikovala situaci, protože hned v prvním kole jsem musel kvůli kolizi při předjíždění odstoupit a mechanici týmu měli plné ruce práce. Protože jsem neměl měřeno ani jedno kolo kvalifikace, musel startovat až z předposlední, desáté pozice. Start se mi ale povedl a během závodu jsem si věřil. Těším se na zítřek, který rozhodne o všem,“ shrnuje Petr Semerád.

Start nedělního závodu je plánován na 13:40 a diváci ho budou moci vidět v živém přenosu zde: https://www.youtube.com/c/GP1-TV

Co je TCR

Seriál TCR je jednou z nejrychleji rostoucích kategorií v oblasti okruhových závodů. Zahrnuje regionální série a na jeho vrcholu stojí Mistrovství světa WTCR. Všechny závodní vozy vychází ze sériově vyráběných aut a jsou vybaveny dvoulitrovým čtyřválcovým motorem, jehož maximální výkon je jednotně omezen na 350 koní. Atraktivní podívanou včetně mnoha předjíždění slibuje seriál i díky speciálním pravidlům. Výsledky kvalifikace určují vždy postavení na startovním roštu prvního, sobotního závodu. Postavení na roštu nedělního závodu pak určuje výsledek předchozího klání s tím, že se los určuje, o kolik míst se pořadí otočí. Pokud los určí 10 míst, startuje vítěz sobotního závodu až z 10. pozice, druhý z deváté atd. Kromě toho dostávají nejlepší tři jezdci kvalifikace vždy pro celý příští závodní víkend dodatečnou zátěž o hmotnosti 40, 30 a 20 kg.

Oficiální stránky TCR: https://www.tcr-series.com/
Oficiální stránka TCR Eastern Europe: https://easterneurope.tcr-series.com/
Facebooková stránka TCR Eastern Europe:
https://www.facebook.com/TCREasternEurope

VÍCE OBRÁZKŮ V TISKOVÉM ROZLIŠENÍ MŮŽETE STÁHNOUT ZDE (jsou ze závodu v Poznani): https://www.dropbox.com/sh/h10b2woxj5b7iup/AABJFn1tL4L9i-Q5o8AoLm7Ka?dl=0

Kontakt pro média:

Filip Vítek – MediaBase
Tel.: +420 603585460
Email: filip@mediabase.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MediaBasePublicRelations/