Hyundai Janík Motorsport je nejlepším týmem v TCR Eastern Europe 

Tým Hyundai Janík Motorsport se s předstihem stal nejlepším týmem letošního ročníku TCR Eastern Europe. Rozhodly o tom výsledky prvního závodu na Autodromu Most, kde Petr Semerád a Václav Janík získali v součtu 23 bodů.

Do Mostu odjížděl tým s velkým náskokem 63 bodů na druhý Aditis Racing. V kvalifikaci naši závodníci tentokrát žádný bod nepřidali. Václav Janík zajel nebodovaný pátý čas a Petr Semerád po ráně od jednoho ze soupeřů ani nezapsal měřené kolo, což mimo jiné znamenalo start do prvního závodu z poslední řady.

V první víkendové závodní jízdě už se tým bodového přídělu dočkal. Petr Semerád se po startu z chvostu startovního pole prokousal až na pódium. Konkrétně na třetí místo, za které inkasoval patnáct bodů. Václav Janík projel pod cílovou vlajkou jako šestý v pořadí, čímž přispěl dalšími osmi body. Tím zvýšili náskok na Aditis Racing na 73 bodů a o nejlepším týmu TCR Eastern Europe 2022 bylo už před posledním závodem sezóny rozhodnuto.

Rozhodnutý ale stále není boj o titul v jednotlivcích, o který se bude ještě v zítřejším druhém mosteckém závodě prát Petr Semerád. A to právě se závodníkem Aditis Racing Bartoszem Groszekem. Poslední závod sezóny TCR Eastern Europe začíná zítra ve 13:40 a živě ho můžete sledovat na následujícím odkazu: https://youtu.be/pfOvGroMZXQ .