Nová divadelní hra, charitativní běh i představení v různých koutech Česka – to je září v Divadle Spejbla a Hurvínka

Hurvínek se Spejblem přivítali i prvňáčky na domovské Praze 6

Krásné přivítání ve školních lavicích připravilo Divadlo Spejbla a Hurvínka prvňáčkům na Praze 6 na Základní škole na náměstí Svobody. Zároveň se zúčastnili slavnostního otevření nové části školní budovy. Nejen pro ostatní školáky chystá v září Divadlo S+H novou divadelní hru „Spejbl, Hurvínek a já“, zájezdní představení v několika městech, ale také chce pomoci rodinám v tísni prostřednictvím charitativního běhu.

Spejbl, Hurvínek a já

Jsou lidé, kteří znají scénky Spejbla a Hurvínka zpaměti. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na cédéčku. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na tričku…..… a David má Spejbla a Hurvínka v hlavě. Co mu tam říkají? A k čemu to vede? Přijďte se podívat na naše nové představení, kde se to dozvíte.“

Umělecký šéf divadla David Janošek přináší do divadla řadu nových podnětů a jedním z nich je i otevřenost divadla k externím tvůrcům, kteří svým přístupem mohou tvorbu Divadla Spejbla a Hurvínka výrazně obohatit. Představení Jiřího Jelínka a Terezy Lexové „Spejbl, Hurvínek a já“ je toho důkazem. Herec, režisér a hudebník Jiří Jelínek – patří mezi nejúspěšnější a nejvyhledávanější tvůrce divadla pro děti. Diváci divadla Spejbla a Hurvínka ho mohou znát také jako frontmana kapely BOMBARĎÁK, která v Divadle S+H již dvakrát úspěšně hostovala. „Osobně mám velkou radost, že se tuto spolupráci povedlo otevřít, jelikož ulovit tento tvůrčí tým bývá pro jeho vytíženost poměrně složitý úkol. Věřím, že si společně s námi představení diváci maximálně užijí,“ říká umělecký šéf David Janošek.

Hurvínek cestuje

V září se chce Divadlo S+H přiblížit i mimopražským fanouškům a proto budou mít šanci vidět své dřevěné hrdiny hned v několika městech. S hrou „Hurvínek a nezvaný host“ navštíví:

3.9. od 14:00 Mirakulum,

6.9. od 13:30 a a 15:30 Plzeň,

11.9. od 15:00 a 16:30 Jablonec n/Nisou,

18.9. od 15:00 Karlovy Vary

a s představením „Pohádky pro Hurvínka“ pak 25.9. od 15:00 Mariánské Lázně.

Hurvínek pomáhá

Spejbl s Hurvínkem se zúčastní jako doprovodný program 4. ročníku charitativního závodu Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Běh se uskuteční v úterý 13. září v oboře Hvězda. Veškerý výtěžek bude věnován na pomoc rodinám v tísni. „Posláním našeho Divadla je přinášet radost všem dětem i dospělým bez rozdílu a tímto způsobem jim alespoň na chvíli pomoci ulevit třeba od starostí a problémů, které je trápí. Jsme proto moc rádi, že se můžeme podílet na pomoci těm, kteří neměli v životě tolik štěstí a spolu s Nadací Olgy Havlové podat pomocnou ruku,“ uvádí Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Darina Miklovičová
PR manažerka pro externí komunikaci
e-mail: darina.miklovicova@gmail.com, mobil: 602 200 445

PROGRAM DIVADLA SPEJBLA A HURVÍNKA

ZÁŘÍ 2022

Pátek 2.9. 15:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

 

Neděle 4.9. 10:30 Hurvínkovo přání

 

Neděle 4.9. 14:00 Hurvínkovo přání

 

Sobota 10.9. 14:00 Hurvínkovo přání

 

Sobota 10.9. 16:30 Hurvínkovo přání

 

Středa 14.9. 15:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

 

Čtvrtek 15.9. 15:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

 

Pátek 16.9. 19:00 Spejbl a město hříchu pro dospělé

 

Sobota 17.9. 10:30 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

 

Sobota 17.9. 13:00 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

 

Sobota 24.9. 14:00 Pohádky pro Hurvínka

 

Sobota 24.9. 16:30 Pohádky pro Hurvínka

OBSAHY HER D S+H

Nezvaný host u Spejblů – představení pro děti od 4 let

Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte. A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě. Protože má Člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže Člunozubec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i Člunozobec krátký a nebo je to naopak?

Hurvínkova cesta do tramtárie – představení pro děti od 4 let.

Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky, a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili, to v pohádce o koloběhu vody v přírodě sami uvidíte.

Žeryčku, HOP! – miminí divadlo (1-3 roky)

První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků.
Z naší loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna, a pak se vraťte zpátky na zem

Děkujeme za podporu našemu zřizovateli – Magistrátu hl. m. Prahy

 

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Dejvická 38, Praha 6, 160 00

sekretariat@spejbl-hurvinek.cz / dsh@volny.cz /

www.spejbl-hurvinek.cz