Hyundai Janík Motorsport má za sebou městský okruh v Německu

Ve dnech 1.- 3.7.2022 hostil německý městský okruh Norisring již čtvrtý podnik ze série TCR EUROPE 2022, na kterém nechyběli ani jezdci týmu Hyundai Janík Motorsport Maťo Homola a Jáchym Galáš s vozy Hyundai Elantra N.

Páteční volné tréninky jezdci absolvovali na vodě, kdy se blýskl Maťo Homola se 4. nejlepším časem. V sobotní kvalifikační jízdě podal Maťo Homola opět skvělý výkon, když dosáhl na 5. příčku, Jáchym Galáš si vyjel 14. pozici.

V sobotním Race 1 se oběma jezdcům dařilo držet své pozice v rychlém tempu a oba dva závodníci sváděli velmi pěkné boje o své pozice. Maťo Homola dokončil sobotní závod na 6 příčce a Jáchymu Galášovi, který sváděl vyrovnané souboje, skončil na 11. místě. Po velmi dramatickém startu nedělního Race 2, kdy došlo ke kontaktu jezdců, se Maťo Homola lehce propadl, naopak týmový kolega Jáchym Galáš si polepšil a stoupal na vyšší příčky. Po kontaktu s Paulsem se z 6. pozice propadl na pozici 8. a v té již závod dokončil. Maťo i přes nepříznivé komplikace po startu, se ke konci závodu prokousával startovním polem a projel cílem v těsném závěsu za Jáchymem na 9. místě.

Dalším z podniků, na který se tým připravuje je čtvrtý závod ze série TCR EASTERN EUROPE 2022 v chorvatském Grobniku, kam vyráží Václav Janík a Petr Semerád s vozy Hyundai i30N TCR.