Ježíšek z botanické zahrady přináší zážitky i voňavou novinku

Botanická zahrada Praha představuje nový parfém Fata Morgana No. 2

I

Otevírací doba listopad–únor

Venkovní expozice:

po–ne

9.00–16.00

Skleník Fata Morgana:

út–ne
9.00–16.00

Vinotéka sv. Kláry:

po–ne

10.00–16.30

v letošním roce mohou příznivci Botanické zahrady hl. m. Prahy pořídit originální vánoční dárky pro své blízké. Stejně jako v loňském roce vedou zážitky. Pod stromečkem tak může potěšit poukaz na degustaci vína z Vinice sv. Kláry nebo dárková vstupenka. V nabídce je rovněž „cestovatelský“ balíček – dvě knihy vycházející z botanických expedic a kalendář na rok 2023, který láká na téma příští sezóny v botanické zahradě, jež bude zaměřené na flóru Asie. Ještě před Vánocemi představuje botanická zahrada novinku – parfém Fata Morgana No. 2. Nový, v pořadí druhý parfém nás svou vůní přenese do Vietnamu. Dárky mohou zájemci objednat prostřednictvím
e-shopu nebo zakoupit přímo ve stánku se suvenýry v areálu botanické zahrady.

I v letošním roce jsme pro naše fanoušky připravili speciální vánoční nabídku dárků. Největšímu zájmu se těší zážitky v podobě poukazu na degustaci našich vlastních vín nebo dárkové vstupenky na příští sezónu. Oblíbené jsou rovněž balíčky, například pro vinaře, jehož obsahem je láhev vína z místní produkce a dva poukazy na návštěvu našeho vinného sklepa. Právě před Vánocemi jsme si pro naše příznivce připravili novinku v podobě parfému Fata Morgana No.2. První parfém, který je již vyprodaný, přímo odkazoval na atmosféru a vůně našeho skleníku, druhý se inspiroval atmosférou Vietnamu, kam vedly mnohé z našich botanických cest a jehož flóra je ve skleníku rovněž prezentována. Nový parfém také může být předzvěstí tématu příští sezóny, které bude prezentovat rostlinné bohatství Asie,říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Vánoční poukazy na zážitky z botanické zahrady

Každoroční přemýšlení nad tím, co nadělit blízkým pod stromeček, si můžete usnadnit výběrem z nabídky trojské botanické zahrady. Ta si připravila balíček určený milovníkům tekutých hroznů, který obsahuje jednu láhev vína z místní produkce a dva dárkové poukazy na akci Nedělní sklep, umožňující prohlídku vinného sklepa s výkladem o výrobě vína a s malou degustací na závěr. Vinařský balíček pořídíte za 950 Kč. Poukaz na prohlídku vinného sklepa lze zakoupit i samostatně, a to za 350 Kč. Další variantou pro milovníky vína je poukaz na řízenou degustaci, který stojí 450 Kč a obdarovanému přinese ochutnávku šesti vzorků vína z produkce Vinice sv. Kláry. Radost může udělat také zážitek v podobě procházky Botanickou zahradou Praha v příštím roce. Dárková vstupenka stojí 200 Kč a držitele opravňuje k návštěvě venkovních expozic i unikátního tropického skleníku Fata Morgana.

Vůně dálek pod stromečkem

Dámy jistě potěší vůně dálek a skleníku Fata Morgana. Unikátní parfém byl inspirován Vietnamem a jeho bohatou flórou. Vznikl jako pocta této krásné asijské zemi, kterou odborníci z botanické zahrady navštívili během několika expedic. Dovezené rostliny z nížin i hor se staly těžištěm hned několika sbírek i části expozice skleníku Fata Morgana. Základem parfému jsou vonná dřeva a koření, srdcem lotos a oud a hlavou citrusy a bílé květy. Jedná se o limitovanou nabídku druhé řady originálních tělových parfémů, první parfém je již zcela vyprodaný. Parfém Fata Morgana No. 2 je možné zakoupit v e-shopu botanické zahrady za 699 Kč.

Botanický balíček, knihy a hry pro malé i velké

K zabalení do vánočního papíru je připraven také balíček, který voní dálkami. V něm najdete knihy dokumentující expedice botaniků ve Vietnamu a na Kypru a doplňuje je kalendář na rok 2023, který bude ve znamení flóry Asie. Tento balíček stojí 749 Kč. Knihy i kalendář lze zakoupit samostatně. Radost pak určitě udělají i další publikace plné rad a tipů pro zahradníky, zahrádkáře a milovníky přírody vůbec. V zahradníky a botaniky se celá rodina může převtělit v rámci unikátní hry Botanicus. V nabídce her nechybí ani botanické domino, pexeso – pro začátečníky i pokročilé nebo hrací karty na kanastu, žolíky či poker. Všechny zdobí piktogramy s motivy z expozic botanické zahrady.

Vánoční dárky lze nakupovat v e-shopu botanické zahrady. Objednané dárky si můžete nechat zaslat poštou, případně vyzvednout v botanické zahradě. A některé jsou ke koupi přímo ve stánku se suvenýry. Osobní vyzvednutí objednávek bude možné do 22. prosince v pokladně pod skleníkem Fata Morgana (od úterý do neděle od 9 do 16 hodin). V případě zájmu o zaslání je vánoční překvapení nutné objednávat do 12. prosince, pozdější objednávky bude nutné vyzvednout osobně v botanické zahradě. Objednávky učiněné po 22. prosinci budou bohužel vyřízeny až v lednu 2023.

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram, YouTube).

Novinky a další informace najdete také na
www.botanicka.cz

Pro více informací prosím kontaktujte:

Mgr. Michaela Bičíková

tisková mluvčí

e-mail: michaela.bicikova@botanicka.cz, mobil: 605 396 036

Darina Miklovičová

PR manažerka pro externí komunikaci, spoluautorka projektu Kořeny osobností

e-mail: darina.miklovicova@gmail.com, mobil: 602 200 445