Křest knihy Holka ze samotky

Na křestu knihy Holka ze samotky, který se dne 1. 11. 2022 od 16:00 konal v pražském Buddha baru, Denisa Rohanová odkryla formou reálných příběhů ze své praxe, jak může vypadat exekuční řízení. V knize najdete, jak je snadné dostat se do existenčních problémů, ale také to, jak ze svízelných situací ven. Přítomni byli i lidé, jejichž příběh je v knize popsán.

Kmotrem knihy se stal Petr „Píno“ Ondruš, který řekl: „Boj s exekucí je stejně tvrdý jako MMA.“ a režisér Viktor Tauš, který sdělil „ Pouze osobní zkušenost s tímto problémem může ukázat, jak těžký boj to je“. Křtu se zúčastnil také Václav Kabourek, jehož životní příběh je plný dobrodružství, a mezi jehož přátele patřili například Alice Masaryková, Růžena Pelantová, cestovatel Eduard Ingriš nebo režisér Jan Snížek. Pan Kabourek na křtu řekl: „Velmi si vážím toho, co paní Rohanová pro společnost dělá a jsem rád, že je tu kniha, která lidem pomůže“.

Každý příběh, každé setkání s lidmi, kteří se ocitli v tak vyhrocené životní situaci, ve mně zanechal stopu. Přála bych si, aby se takové věci již nikomu nestaly a aby každý, koho to potká, viděl světlo na konci tunelu,“ řekla Denisa Rohanová. Dále uvedla, že chce i nadále bojovat proti bezpráví, které je bohužel leckdy součástí exekučních řízení.

V současné ekonomické situaci nikdo z nás neví, kdy se může osobně s fenoménem exekuce setkat. Důležité je věřit, že situace je řešitelná, a nepodléhat dojmu, že pokud mám exekuci, tak je to věc, za kterou je třeba se stydět a neřešit ji. To vede pouze k dalším následným problémům. A jak sami vidíte na lidech, kteří tu dnes jsou a problém vyřešili, vždy je naděje na úspěch,“ vzkázala Denisa Rohanová lidem.

Kniha bude k dispozici v knihkupectvích v průběhu měsíce listopadu a bude se prodávat za 199,-Kč.

Mgr. Denisa Rohanová LL.M. prezidentka České asociace povinných z.s.