Léto v Divadle S+H přinese animáky ze Zlína i představení v zoo

Přípravy na novou podzimní hru zahájeny

V červnu budou moci přijít fanoušci Divadla Spejbla a Hurvínka do oblíbeného divadla nejen na příběhy svých hrdinů, ale také na pásmo animovaných filmů. Zkrátka však nepřijdou ani milovníci loutek, kteří mohou navštívit srpnová představení na letní scéně divadla – ve Vzdělávacím centru pražské ZOO. Divadelní soubor také začal s přípravami zbrusu nové hry „Spejbl, Hurvínek a já“

Pásmo animovaných filmů v divadelních kulisách

Ve spolupráci se Zlín Film Festivalem proběhne ve dnech 25. a 26. června 2022 v Divadle Spejbla a Hurvínka promítání komponovaných pásem animovaných filmů. Jedná se o výběr toho nejlepšího ze zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Akce se koná v divadle, protože právě letos uplynulo 110 let od narození Jiřího Trnky – skvělého českého výtvarníka, loutkáře, scénáristy, ilustrátora, malíře a sochaře, který vytvářel nejen úžasné animované filmy, ale také loutky pro Divadlo Spejbla a Hurvínka. Jednotlivá pásma budou rozdělena podle věku a na své si přijdou nejenom děti, ale i jejich rodiče. Navíc se budou moci zájemci s Hurvínkem po každém promítání vyfotit. „Zlín Film Festival se koná každoročně už od roku 1961 a my jsme hrdí, že jsme navázali spolupráci právě s ním. Osobně považuji toto tvůrčí setkání za mimořádné,“říká David Janošek, umělecký šéf Divadla S+H.

Za Hurvínkem i v létě

Ani v období divadelních prázdnin v červenci a srpnu se fanoušci Divadla S+H nemusí se svými dřevěnými hrdiny rozloučit. Divadlo Spejbla a Hurvínka na své domovské scéně uvede 18. srpna v 18 hodin představení „Hurvínek a nezvaný host“, jehož součástí bude speciální program. Právě tuto hru budou moci diváci vidět také na letní scéně ve Vzdělávacím centru ZOO Praha. Jedním z hrdinů představení je zástupce ptačí říše – člunozobec africký, kterého pražská Zoo chová a diváci ho tak po představení mohou spatřit i „naživo“. K vidění bude 12 představení v termínu od 20. do 28. srpna.

Setkání se Spejblem v Planetáriu

V Planetáriu Praha se budou moci děti potkat se Spejblem. Od poloviny června bude totiž hrát roli spojky mezi Hurvínkem, který koncem května úspěšně vystoupal na oběžnou dráhu na palubě družice Planetum 1, a řídícím střediskem. V prostorách planetária Praha mohou děti interaktivní formou panu Spejblovi pomoci s navazováním kontaktu s družicí a Hurvínkem putujícím vesmírem. Dvoucentimetrfovou skleněnou figurku vytvořenou ve sklářské dílně Košler vynesla až do stratosféry naší planetydružice Planetum1. Na oběžnou dráhu ji tam vynesla raketa Falcon 9 společnosti SpaceX vizionáře a vesmírného průkopníka Elona Muska.

Družice samotná poslouží zejména k výukovým účelům. Řídicí centrum umístěné v pražském planetáriu bude přijímat školní exkurze a pořádat workshopy. Žáci budou mít možnost s družicí přímo komunikovat, získávat data o průběhu letu či pořizovat snímky z oběžné dráhy. Pomáhat jim bude i nebohý pan Spejbl, jehož syn zase „lítá kdovíkde“. Vysokoškoláci se zapojí v rámci bakalářských či diplomových prací. Cílem je pomoci vychovat v České republice generaci budoucích špičkových odborníků.

Přípravy nové hry zahájeny!

Jsou lidé, kteří znají scénky Spejbla a Hurvínka zpaměti. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na CéDéčku. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na tričku…a David má Spejbla a Hurvínka v hlavě. Co mu tam říkají? A k čemu to vede? Loutky-humor-hudba!

To vše se diváci dovědí v nově připravované hře s názvem „Spejbl, Hurvínek a já“. „Tuto hru pro Divadlo S+H připravuje Jiří Jelínek, který patří mezi nejúspěšnější a nejoceňovanější tvůrce divadla pro děti a ačkoliv bude mít inscenace premiéru až v říjnu, již nyní probíhají pilné přípravy. Inscenace bude pro děti od čtyř let a rozhodně se mají všichni na co těšit,“ uvádí Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Darina Miklovičová
PR manažerka pro externí komunikaci
e-mail: darina.miklovicova@gmail.com, mobil: 602 200 445

PROGRAM DIVADLA SPEJBLA A HURVÍNKA

ČERVEN 2022

Úterý 14.6. 15:30 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Středa 15.6. 15:30 Žeryčku, hop! „miminí“ divadlo

Sobota 18.6. 14:00 Hurvínkova cesta do Tramtárie

Sobota 18.6. 16:30 Hurvínkova cesta do Tramtárie

Neděle 19.6. 10:30 Hurvínkova cesta do Tramtárie

Neděle 19.6. 14:00 Hurvínkova cesta do Tramtárie

Sobota 25.6. 11:00 Citrónek, bezík a jiné animáčky / Animáky u Spejblů

Sobota 25.6. 14:30 Florian a jiné animáčky / Animáky u Spejblů

Koupit vstupenku

Sobota 25.6. 16:00 Zahrada a jiné animáčky / Animáky u Spejblů

Koupit vstupenku

Neděle 26.6. 11:00 Citrónek, bezík a jiné animáčky / Animáky u Spejblů

Koupit vstupenku

Neděle 26.6. 14:00 Florian a jiné animáčky / Animáky u Spejblů

PROGRAM D S+H NA SRPEN 2022

HRAJEME V DIVADLE S+H V DEJVICKÉ ULICI:

Čtvrtek 18.8. 18:00 Hurvínek a nezvaný host

HRAJEME NA LETNÍ SCÉNĚ V ZOO PRAHA:

Sobota 20.8. 14:00 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Sobota 20.8. 16:30 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Neděle 21.8. 14:00 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Neděle 21.8. 16:30 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Úterý 23.8. 17:30 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Středa 24.8. 17:30 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Čtvrtek 25.8. 17:30 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Pátek 26.8. 17:30 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Sobota 27.8. 14:00 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Sobota 27.8. 16:30 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Neděle 28.8. 14:00 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

Neděle 28.8. 16:30 Hurvínek a nezvaný host – v ZOO

OBSAHY HER D S+H

Nezvaný host u Spejblů – představení pro děti od 4 let

Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte. A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě. Protože má Člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže Člunozubec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i Člunozobec krátký a nebo je to naopak?

Hurvínkova cesta do tramtárie – představení pro děti od 4 let.

Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky, a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat, a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradili, to v pohádce o koloběhu vody v přírodě sami uvidíte.

Žeryčku, HOP! – miminí divadlo (1-3 roky)

První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků.
Z naší loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna, a pak se vraťte zpátky na zem.

Děkujeme za podporu našemu zřizovateli – Magistrátu hl. m. Prahy

Divadlo Spejbla a Hurvínka
Dejvická 38, Praha 6, 160 00

sekretariat@spejbl-hurvinek.cz / dsh@volny.cz /

www.spejbl-hurvinek.cz