Nejmódnější místa pro módu, umění a nakupování v Budapešti

Budapešť je živé a kosmopolitní město s dynamickou uměleckou scénou a výjimečnými nákupními možnostmi. Maďarští módní návrháři jsou ve světě stále známější a získávají si oblibu na mezinárodní scéně. Mají jedinečný a autentický přístup k módě, spojují tradici s inovacemi a upoutávají pozornost celého světa.

Dora Mojzes, Nanushka, Peter Nappi a Sandor Lakatos to jsou jen někteří z nejlepších maďarských módních návrhářů. Tito návrháři se zaměřují nejen na tvorbu oděvů, ale také na vývoj jedinečných doplňků a šperků, které doplňují jejich módní kolekce.

Pokud tedy hledáte kombinaci nakupování, umění a módy, určitě navštivte následující místa v Budapešti.

Paloma je obchod s luxusní módou, který se nachází v historické části města. Najdete zde nejnovější kolekce od návrhářů z celého světa, včetně značek Valentino, Balenciaga a Saint Laurent. Díky elegantnímu designu obchodu a přátelské atmosféře personálu se budete cítit úžasně.

Nanushka je současná módní značka, která byla založena v Budapešti a stala se velmi populární po celém světě. Její kolekce zahrnují oblečení a doplňky z kvalitních materiálů, jako je kůže, organická bavlna a hedvábí. Od ostatních značek je odlišuje minimalistický design a smysl pro detail.

Falk Miksa Utca je ulice v centru města, která je známá svými uměleckými galeriemi a obchody se starožitnostmi. Najdete zde působivý výběr uměleckých děl, starožitností a nábytku ze všech historických období. Je to ideální místo pro hledání speciálních dárků nebo jedinečných kousků do vaší sbírky.

Herend je renomovaná společnost, která vyrábí ty nejkrásnější a nejrafinovanější porcelánové kousky. Od talířů a šálků po vázy a figurky – každý kus je skutečným uměleckým dílem. Navštivte jejich prodejnu v centru města, obdivujte jejich působivou sbírku porcelánu a kupte si kvalitní kousek!

V Budapešti je živá umělecká scéna s mnoha galeriemi současného umění. Mezi nejvýznamnější patří Ludwigovo muzeum, které hostí výstavy místních i mezinárodně uznávaných umělců. Můžete zde obdivovat díla umělců, jako jsou Roy Lichtenstein a Andy Warhol.

Méně známá, ale v souladu s naší náklonností k módě je Galerie Szombathely, která se může pochlubit 2 500 výjimečnými textilními díly. Pokud chcete něco trochu jiného, doporučujeme Galerii B32, kde se konají divadelní představení, koncerty a výstavy související s designem. V neposlední řadě stojí za to zařadit na seznam galerie v Szentendre, abyste si na chvíli odpočinuli od Budapešti.

Budapešť a její okolí vás jistě odmění svou návštěvou – od nejnovějších módních kolekcí až po porcelán a galerie současného umění! Nenechte si ujít příležitost prozkoumat tato fascinující místa v jednom z nejkrásnějších období roku.

O Maďarské agentuře pro cestovní ruch (HTA)

Pracujeme na mezinárodní úrovni na propagaci Maďarska jako rozmanité, živé a bezpečné cestovní destinace, abychom vám a vaší firmě umožnili objevit vše, co Maďarsko nabízí. V první řadě nás zásadně motivuje touha sdílet naši vášeň pro Maďarsko. Rádi bychom prostřednictvím cestovního ruchu a pohostinství vyprávěli živý příběh této krásné země a zároveň přispěli k budoucnosti a růstu Maďarska prostřednictvím rozvoje cestovního ruchu.

O Visit Hungary (VH)

Maďarská turistická centrála působí na mezinárodních trzích pod značkou Visit Hungary. Visit Hungary plní domácí a mezinárodní úkoly v oblasti prodeje a marketingové komunikace související s cestovním ruchem, řídí mezinárodní reprezentaci cestovního ruchu, realizuje imageové a produktové kampaně v Maďarsku i v zahraničí, vydává publikace o cestovním ruchu, provádí výzkumy a analýzy na podporu marketingových komunikačních aktivit a účastní se veletrhů a výstav cestovního ruchu s cílem propagovat domácí i mezinárodní cestovní ruch.

Další informace:                               foto:Visit Hungary

Oficiální webová stránka: http://www. visithungary.com

Facebook: https://www.facebook.com/visithungary

Instagram: https://www.instagram.com/visithungary/

Tik-Tok: https://www.tiktok.com/@visit_hungary