Nejrychlejší česká parní lokomotiva je k vidění v Lužné, v neděli při cestě na Slovensko nabídne i speciální jízdy

Od středy do soboty budou mít návštěvníci ČD Muzea v Lužné u Rakovníka možnost vidět lokomotivu řady 498.104 Albatros, kterou vyrobily v roce 1954 Škodovy závody. Lokomotiva je v péči bratislavského Albatros klubu a v neděli se vydá na cestu zpět do hlavního města Slovenska. Železniční fanoušci při této příležitosti mají možnost svézt se vlakem vedeným touto historickou lokomotivou.
Lokomotiva 498.104 Albatros byla jednou z ozdob Národního dne železnice v Plzni. Tato lokomotiva nyní našla přechodný domov v Muzeu ČD v Lužné u Rakovníka, kde si ji mohou prohlédnout návštěvníci muzea, a to od středy do soboty. Otevírací doba muzea je ve středu a v sobotu od 9:30 do 17 hodin. Ve čtvrtek a v pátek pak od 11:00 do 17:00 hodin.
V neděli 2. 10. 2022 pak vyjede z Lužné u Rakovníka nostalgický vlak, vedený touto parní lokomotivou směr Praha a Brno. Předpokládaný odjezd vlaku z Lužné je kolem 10. hodiny (přesný jízdní řád bude zveřejněn na stránkách cdnostalgie.cz). Souprava bude složena ze salonního vozu, jídelního vozu, kde bude během jízdy zajištěno občerstvení, a soupravu doplní historické vozy „Rybáky“.
Vlak bude zastavovat ve stanicích Praha-Vršovice, Kolín, Kutná Hora, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Tišnov a Brno dolní nádraží. Jízdné je pouze úsekové mezi dvěma sousedními stanicemi: dospělý 150 Kč, děti 6 až 15 let 120 Kč. Prodej jízdenek bude probíhat ve vlaku.