Pražská lokální skupina Obránců zvířat ze zúčastnila Sametového posvícení na 17. listopadu Praha,

Dovolená snů – takový název měla tzv. klika Obránců zvířat na 17. listopadu, kdy se koná Sametové posvícení. Jedná se o satirický karnevalový průvod masek, konající se každoročně napříč Prahou, již od roku 2012. Inspirací jsou mu staročeské tradice, i největší švýcarský karneval Basilejský Fasnacht s více než stoletou historií.

Průvodu se účastní studenti, hudebníci a nejrůznější občanské iniciativy, které mají možnost se umělecky vyjádřit k aktuálním společenským problémům za pomoci kostýmů, alegorických vozů, v doprovodu hudby a skandování. Již po druhé nechyběla ani pražská lokální skupina spolku OBRAZ – Obránci zvířat. Příprava masek probíhá týdny před akcí a letos se žezla ujala výtvarnice Eliška Sokolová za pomoci studentů prvního ročníku nástavby Střední školy designu a umění, knižní kultury a ekonomiky, Náhorní, oboru propagace. Zatímco před dvěma lety představili Obránci zvířat archu NoA?, která je s hospodářskými zvířaty na palubě vlečena vlnou konzumní společnosti, letos se rozhodli pražští aktivisté poukázat na problematiku nehumánních transportů zvířat mimo EU.

Cestovní kancelář nabízí “Dovolenou snů”, díky níž mohou české krávy zažít luxusní tisícikilometrovou cestu ve 40 stupňových vedrech bez vody a odpočinku do exotického Turecka nebo si vyhladovělí a na kost zmrzlí čuníci užijí opravdové zimní radovánky uprostřed Sibiře. To vše jedinečným autobusem, s nímž také 17.11. od 15 hod pochodovali z Kampy Obránci v maskách zvířat společně s řidičem, v doprovodu pamfletářů a živé kapely.

“Je důležité upozorňovat společnost na důležitá témata jako jsou například transporty zvířat. Jelikož jsou ale lidé už přehlcení velkým množstvím zpráv, je potřeba hledat zajímavé formy sdělení. Takovým je právě třeba Sametové posvícení. Jsme moc rádi, že jsme účastníci již druhého ročníku,” uvedla jedna z aktére Pavla Procházková.. Aktivitu Obránců zvířat proti krutým transportům je možné podpořit na: lepsizakonyprozvirata.cz Fotografie z akce jsou ke stažení zde: https://drive.google.com/drive/folders/1p0V01sIR0CU0NspBM-Z8hepYUTxMkv02

 

Odkaz na exkluzivní záběry českých krav na hranicích Bulharska s Tureckem od Animal Odkaz na již publikované záběry transportů mimo EU od Compas VENDULA BRABCOVÁ