Sodexo Zaměstnavatel roku 2022: Vítězové z Karlovarského a z Plzeňského kraje

Po Praze, Vysočině, středních a jižních Čechách přišly na řadu kraj Karlovarský a Plzeňský. Letošní jubilejní 20. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku má za sebou už třetí letošní dekorování. V pondělí 23. května odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem v Golf Resortu Greensgate Dýšina.

Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity, foto: Sodexo


„Scházíme se letos už potřetí, tentokrát na krásně svěžím zeleném greenu golfového hřiště. A co víc, zítra se tu sejdeme znovu a mezi 18 jamkami se uskuteční celostátní golfový turnaj Klubu zaměstnavatelů, který v předchozích dvou letech zhatila proticovidová omezení. Ta ostatně negativně poznamenala i celou soutěž,“ připomněl Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity, že v roce 2020 a 2021 se výsledky vyhlašovaly vždy až na podzim a v řadě případů jen ve virtuálním prostoru. „Věřím, že covid je už definitivně za námi. Firmy teď nicméně čelí ještě větším a náročnějším výzvám, až už jde o raketový růst cen energií a pohonných hmot, problémy v dodavatelských řetězcích či v personální oblasti. Možná právě kvůli těmto těžkostem zaměstnavatelů v personální oblasti zaznamenal letošní ročník nárůst počtu účastníků, neboť si zaměstnavatelé ještě urgentněji uvědomují potřebu správné motivace zaměstnanců ve všech oblastech,“ zdůraznil Čapek.

Jubilejní 20. ročník odstartoval krátce před tím, než vypukla válka na Ukrajině. Mnozí tradiční účastníci nás žádali o trpělivost s vyplněním údajů do soutěže, protože na přelomu února a března organizovali masivní humanitární podpory a řada z nich se musela nečekaně postarat o rodinné příslušníky desítek až stovek svých ukrajinských zaměstnanců,“ popsal letošní komplikovaný start Zaměstnavatele roku Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže.


Ilustrační fota oceněných napříč ročníky, foto: Klub zaměstnavatelů

Přes všechny zmiňované komplikace se letos o titul ucházela řada firem, které se až dosud do soutěže nezapojovaly. „Ve většině krajů se objevili zcela noví účastníci. Mnozí z nich se navíc stali skokany roku a při premiérové účasti dosáhli na medailové umístění, nebo dokonce na vítězství ve svém kraji,“ neskrýval svou radost během vyhlášení výsledků Pavel Hulák a zmínil strojírenskou a stavební společnost STREICHER, která dosáhla na vítězství v Plzeňském kraji.

Bodovali“ ovšem i tradiční účastníci. V Karlovarském kraji obhájila 1. místo v kategorii do 5 000 zaměstnanců Mattonka neboli společnost Mattoni 1873. „Navzdory náročnému období jsme v Mattoni 1873 dosáhli velmi dobrých výsledků. Zvýšili jsme tržní podíl, a i přes dlouhotrvající lockdown jsme rok 2021 uzavřeli s velmi zdravými finančními výsledky. V oblasti HR považuji za největší úspěch, že jsme se souběžně s krizovým řízením, které bylo nutné zejména v prvním roce pandemie, velmi rychle přeladili do takřka běžného fungování. Sice jsme museli i nadále řešit výzvy spojené s pandemií, ale současně jsme se vrátili ke všem standardním HR procesům a udrželi si tak nízkou fluktuaci a vysokou míru motivace našich zaměstnanců,“ uvedl při přebírání ocenění Miroslav Gášek, HR Director společnosti Mattoni 1873.

I jubilejní 20. ročník má celkem sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně, a vše vyvrcholí 14. června při celostátním finále, kdy kromě vyhlášení republikových vítězů budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů. Na celostátním finále bude letos už potřetí udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2022 s dobrou atmosférou. „Vrcholem letošního ročníku bude mimořádné ocenění Zaměstnavatel desetiletí za období 2013–2022,“ zdůraznil na závěr Daniel Čapek.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Karlovarském a Plzeňském kraji

Karlovarský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců

1. místo – Synthomer a.s.

2. místo – Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s.

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. místo – Mattoni 1873, a.s.

2. místo – WITTE Nejdek, spol. s r.o.

Plzeňský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců

1. místo – STREICHER spol. s r.o. Plzeň

2. místo – Linde Pohony s.r.o. – závod Kion Stříbro

3. místo – Eissmann Automotive Česká republika s.r.o.

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. místo – Plzeňský Prazdroj, a.s.

2. místo – ZF Engineering Plzeň, s.r.o.

3. místo – Kermi s.r.o.

—————————————————————————————————-Konec tiskové zprávy

O společnosti Sodexo Benefity

Sodexo je největším poskytovatelem zaměstnaneckých benefitů na českém trhu. Od roku 1992 v České republice nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Benefity Sodexo využívá 700 000 zaměstnanců a v největší benefitní síti je zapojeno více než 70 000 partnerů, u kterých je možné benefity uplatnit.