TSUNAMI POKŘTILI DANA BATULKOVÁ, PATRICIE PAGÁČOVÁ A RICHARD KRAJČO. S KMOTRY SE SETKÁME I V NOVÉM SERIÁLU GUMY

Praha, 7. října 2022 Náš život utvářejí vzpomínky a ty jsou jako vlny. Stále se k nám vracejí. Ale zatímco nás některé ukolébají, jiné nás smetou jako tsunami. V nakladatelství CPress vyšla kniha Tsunami (449 Kč) Karin Krajčo Babinské. Dana Batulková, Patricie Pagáčová a Richard Krajčo knihu pokřtili v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí včera.

Prvním čtenářem knih Karin je její manžel Richard Krajčo. „Jsem předčítač. Když Karin dopíše kapitolu, text jí přečtu, aby slyšela, jak slova zní a působí. Karin jako autorka má pro mě kouzlo, že nejen píše, ale je i režisérkou. Díky tomu máte pocit, že koukáte na film,“ řekl Richard, který příběhy po vydání knihy oživuje a načítá ji do audioverze.

Každá má kniha si začne žít svým vlastním životem, jakmile ji začnu psát. Vím, o čem chci psát, nosím si v hlavě příběh, znám konec,“ vysvětlila Karin Krajčo Babinská a dodala: „Ale spousta vedlejších motivů vzniká přímo během psaní, jako by si kniha sama diktovala, co chce ještě vyprávět. A právě tento pro mě mnohdy nekontrolovatelný proces bývá často nejnáročnější, ale zároveň i nejvíc fascinující.“

Kmotři knihy budou hrát v i v seriálu Gumy, který poběží od konce října na Voyo. Kromě nich si v něm zahraje David Švehlík. Patricie Pagáčová ke spolupráci s Karin řekla: „Od Tsunami očekávám krásný příběh po vzoru Karin, mám její knížky ráda. Natáčení seriálu mě moc bavilo, a to včetně brzkých ranních nástupů. Sešla se tam skvělá parta lidí a příběh je vtipný. Karin a Richard jsou moje krevní skupina. Máme stejný druh humoru.“ Stejně tak jako Patricie i Dana Batulková s Karin ráda spolupracuje, zná její knížky, které se jí moc líbí. „Miluju Křídla Vánoc a na Tsunami se moc těším“ dodala s úsměvem.

Karin Krajčo Babinská

Absolventka oboru filmová a televizní režie na FAMU se po škole řadu let živila vytvářením reklamních spotů. Natočila dva celovečerní filmy – Pusinky (2007) a Křídla Vánoc (2014) – a dokončila seriál Gumy, který uvádí televize Voyo. Režírovala nejúspěšnější klipy kapely Kryštof (Ty a já, Zůstaň tu se mnou, Vánoční a další) a také její koncertní show, včetně té největší na Strahově pro 70 tisíc fanoušků. V roce 2016 založila hojně navštěvovaný blog Kecy, kecy, kecičky. O rok později vyšla stejnojmenná kniha a Karin se stala úspěšnou spisovatelkou. V roce 2018 potěšila čtenáře bestsellerovým románem Za sny, po kterém následovala neméně úspěšná kniha Hvězdy na cestě. V roce 2022 vydává román Tsunami, který bude k dostání také jako audiokniha. Hlas nahrávce propůjčil Richard Krajčo.