Yello podporuje skialpinismus mezi mladými

Praha 22. února 2022 – Alternativní dodavatel energií v Česku, společnost Yello, se stal partnerem projektu Dynafit second life. Jeho cílem je propagovat skialpinismus/skitouring u mladé generace Čechů. Na lyžařských kurzech získávají studenti k využití starší repasované sety značky Dynafit, a to za velmi výhodné ceny.

Tvářemi projektu jsou zkušení matadoři a nadšení skialpinisté Branislav Adamec (horský vůdce) a Ondřej Moravec (sportovec, mistr světa, držitel tří medailí z olympiády v Soči). „V pilotní verzi projektu motivujeme majitele vysloužilého skialpinového vybavení k jeho darování. Tyto sety následně repasujeme, tedy prodloužíme jim životnost, a využijeme pro studenty středních škol v rámci připravovaných lyžařských kurzů. Plně funkční sety si potom studenti mohou za bezkonkurenční cenu na trhu odkoupit a tak získat své první skialpinové vybavení,“ představuje mechaniku projektu Branislav Adamec, propagátor skialpinismu a ředitel společnosti Dynafit v ČR.

V období od ledna do března je naplánováno pět kurzů, které se odehrávají v Dolní Moravě, Jeseníkách a Krkonoších. První tři již úspěšně proběhly a ty zbývající dva jsou beznadějně obsazené. Zájem je tedy obrovský. „V úvodním ročníku jsme zapojili studenty z Brna a okolí. Ověříme si zájem, vychytáme mouchy a získáme zkušenosti do dalších ročníků,“ uvádí Branislav Adamec, který má na sebe navázanou obrovskou komunitu sportovců, skialpinistů a tělocvikářů. Hned poté, co o projektu Dynafit second life poreferoval na svých sociálních kanálech, vyvolal až nečekaně velkou vlnu zájmu. Teď už musí žádosti škol odmítat.

Společnost Yello jako partnera projektu těší, že u toho může být a může pomoct nadchnout mladé lidi v Česku pro skialpinismus a skitouring. A navíc přispět k pořízení jejich vlastního setu za rozumné peníze. „V naší firemní DNA je energie, chytrost i udržitelnost. Naše energie má rok od roku větší náboj a děje to i díky tomu, že se zapojujeme do těchto a podobných aktivit. Už v roce 2019 jsme se spojili s letním festivalem Hrady.cz, podpořili projekt Mateřská.com a pomohli filmu Cena za štěstí. Projekty si pečlivě vybíráme. Projekt Dynafit second life na začátku cílí na studenty z Brna a okolí, což nám také zapadá do logiky věci. V Brně a celém Jihomoravském kraji totiž máme vybudovanou silnou zákaznickou znalost značky Yello,“ vysvětluje Michal Kulig, ředitel společnosti Yello.

Je rozhodnuto, že projekt bude pokračovat i příští rok a v mnohem větším rozsahu – mimo jiné s automatizovaným systémem darování setů. Už nyní mohou majitelé své již nepotřebné sety darovat či případně odprodat a umožnit jim druhý život. Počítá se také se školením tělocvikářů, aby dokázali zařídit a zrealizovat skialpinový blok do lyžařského kurzu sami.                             zdroj: text i foto Yello