Zoo Praha nabízí mimořádné benefiční prohlídky na podporu ukrajinských zoo i programy pro ukrajinské rodiny

Zaměstnanci pražské zoo stále přicházejí s dalšími nápady, jak se mohou zájemci z řad českých návštěvníků zapojit do podpory ukrajinských chovatelských zařízení – nyní se nově mohou zúčastnit mimořádných benefičních prohlídek. Pro ukrajinské rodiny chystá Zoo Praha komentovaná krmení a další programy tlumočené do ukrajinštiny. Už od minulého pondělí mají ukrajinské ženy a děti vstup do Zoo Praha za korunu.

Jsem velice hrdý na mnoho svých kolegů ze Zoo Praha. Přispívají na sbírky k obraně Ukrajiny, například celými svými úsporami na dovolenou. Vybavují vlastními věcmi byty pro ukrajinské rodiny a vybírají mezi sebou peníze na všechno nezbytné. Připravují v zoo programy pro děti z Ukrajiny. A vymysleli pro zájemce speciální prohlídky, jejichž výtěžek půjde na naše sbírkové konto ve prospěch ukrajinských zoo,“ vypočítává ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Níže se můžete seznámit s aktivitami Zoo Praha na pomoc Ukrajině.

Jak se zapojit do pomoci ukrajinským zoo?

Sbírkové konto

Na speciální podúčet sbírkového konta Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ mohou zájemci zaslat libovolnou částku. Veškerý výtěžek je určen na podporu ukrajinských zoo. Pražská zoo by také velice ocenila, kdyby česká veřejnost šířila informaci o podúčtu.

Číslo účtu: 43-6804660247/0100