MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul.

Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.

Tak už jsme tři. Jsme rodina. Naše úžasná holčička se rozhodla přijít na svět trochu dřív, hned jak jsem se vrátil do Čech a dřív, než zase odjedu, abych u toho mohl být,“ napsal Cink na sociálních sítích pod fotku prvorozeného potomka.

Na sobotní závod mužské elity se hodně těší. „Jsem hrozně pyšný na místní organizátory a na to, co se jim podařilo ve Stupně vybudovat. Na těchto tratích jsem jezdil už od malička, kdy tu skoro nic nebylo a teď se tu pojede mistrovství republiky. Jsem nadšený a moc se na tento mistrák těším,“ řekl Cink, který pochází z nedalekého Újezda u Svatého Kříže. Pokud zvítězí, získá čtvrtý titul v řadě a celkově šestý. Rekordmanem v počtu titulů je Jaroslav Kulhavý (7), který ani letos nebude chybět na startu.

Program šampionátu otevřou už v pátek štafety, v sobotu se pojede o tituly v cross country v kategoriích od kadetů až po mužskou a ženskou elitu. Nejlepší ženy se vydají na trať ve 13.30 hod., muži odstartují svůj závod o dvě hodiny později. V neděli budou na domácím šampionátu bojovat nejmladší kategorie.

Na mistrovství republiky ve Stupně se těšíme. Místní organizátoři pořádání tohoto svátku pojali velmi zodpovědně s vysokým nasazením, přichystali krásnou trať v nové destinaci a doufáme, že vše vyjde podle očekávání,“ uvedl Josef Dlohoš, předseda komise MTB Českého svazu cyklistiky.

Na sobotní odpoledne je připraven bohatý doprovodný program, k vidění bude bike trialová show Vaška Koláře, autogramiáda Ondřeje Cinka, Beer ride či MČR disco party. Jako každý rok bude probíhat také charitativní dražba, letos se bude dražit mj. podepsaný dres Mathieu van der Poela.

FOTO Michal Červený

Kontakt pro média:

Martin Dvořák

Marketing & Events

+420 776 697 243

dvorak@ceskysvazcyklistiky.cz